Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zināmi visi festivāla "Zemlika" mūziķi un to kolektīvi

24. un 25. oktobrī Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" koncertu programmu papildina un līdz ar to pilnīgo vairāki mūziķi un to apvienības.

“Ensemble Economique” ir amerikāņu mūziķa Braiena Paila (Brian Pyle) solo projekts. Iespējams, kāds atcerēsies īpatno duetu “Starving Weirdos” no Ziemeļkarolīnas, kur Braeins kopā ar Meriku Makkinliju (Merrick McKinlay) savulaik teju desmit gadu garumā nodevās “rituālistisku seansus, tropu ballītes un 60. gadu prāta ceļojumu filmas vienlaikus” (Pitchfork.com) atgādinošas mūzikas radīšanai. Un šādu, savstarpējās attiecībās grotesku, noskaņu jaukšanu savā daiļradē kopš 2007. gada Braiens turpina arī ar savu solo projektu “Ensemble Economique”.

“Ērģeles, ģitāras, bungu mašīnas un pārvērstas balsis veido atvēsinošus un miglainus tēlus, kas reizēm atgādina te “The Cure”, te Arvo Pērtu, te “My Bloody Valentine,” savulaik žurnāla “SPIN” rakstījis Filips Šerberns (Philip Sherburne).

Skaņdarbs “Make – Out in the GDR” no albuma “Melt Into Nothing”

https://soundcloud.com/denovali/ensemble-economique-make-out-in-the-gdr

Folkloras kopa “Kokle” tiek uzskatīta par vienu no vecākajiem folkloras ansambļiem Latvijā. Tas dibināts 1980. Gadā kā bērnu folkloras kopa, bet gadu gaitā kļuvusi par jauniešu grupu un vienu no aktīvākajām šobrīd.

“"Kokles" jaunieši ir stiprs balsts dažādos jauniešu folkloras pasākumos gan kā danču spēlētāji, gan arī kā pozitīva noskaņojuma uzturētāji. Galvenais kopā sanākšanas iemesls abās vecākajās grupās ir laba kompānija. No malas skatoties, liekas, ka tā ir viena ģimene, kas viens par otru zina vairāk nekā viņu klasesbiedri un vecāki! Otrs iemesls - iemācīties kaut ko jaunu. Muzicēšana kā grupai dod patīkamas emocijas," savulaik portālam Delfi.lv teikusi viena no dalībniecēm Dina, kura pati ir arī tautas mūzikas pasniedzēja.

Durbē “Kokle” muzicēs piecu, pieaugušāko dalībnieku sastāvā.

Dziesma “Tēvis, tēvis”:

http://www.youtube.com/watch?v=YutH-r15_tg

Kolumbiešu mūziķe Lukrēcija Dalta (Lucrecia Dalt) kopš sava mākslinieciskā un ģeogrāfiskā ceļojuma sākuma ir paspējusi doties vienlīdz tālu gan populārās, gan eksperimentālās mūzikas “iekšzemē”, jo darbojusies gan Medeljinas “Series Media Collective” dzimtajā Kolumbijā, gan plecu pie pleca ar “F. S. Blumm” jeb Franku Šiltgi (Frank Schueltge) un Gudrunu Bredemani (Gudrun Bredemann) jeb “Gudrun Gut” savā šī brīža dzīvesvietā Berlīnē, kā arī ar Džūliju Holteri (Julia Holter), ar kuru Lukrēcija devās kopīgā Eiropas turnejā pagājušā gada nogalē.

Lukrēcija savā mūzikā vienlīdz prasmīgi demonstrē gan savu elektroniskās mūzikas producentes talantu, gan rokdarbnieces (lasi – basģitāristes) ķērienu, klausītāju un pati sevi vadājot pa it kā atšķirīgiem, taču vienlaikus savstarpēji harmoniskiem dvēseles un mākslinieciskās pieredzes stāvokļiem. Viņas pēdējais ieraksts “Syzygy” (Human Ear Music) to apliecina it spilgti, jo tā raisītajā noskaņā vienlīdz ērti jūtas gan avangarda elektroniskās mūzikas, gan eksperimentālās popmūzikas cienītāji.

Video Lukrēcijas Daltas dziesmai “Inframince”:

http://www.youtube.com/watch?v=g6uocemOBVc

“Mielavs un Pārcēlāji”. Durbē. Ainars Mielavs un Gints Sola. Klusināti un mierīgi. Gana pateikts.

“Mielavs un Pārcēlāji” dziesma “Pāri jumtiem lido kaijas”:

http://www.youtube.com/watch?v=pUlG5shPaJY&list=PL856A95BF4EC4563A

“Moon Zero” ir noslēpumains un ēterisks Londonas producenta Tima Garata (Tim Garratt) solo projekts, kura ietvaros mākslinieks savu mūziku rada un ieraksta baznīcās, tādējādi kompozīcijās pētot harmoniju haosa un savstarpēji konkurējošu frekvenču attiecības. Rezultāts ir maksimāla ambience tumsnējā emocionālā vidē.

Pavasarī izdevniecība “Denovali Records” izdeva divus īsspēlējošos “Moon Zero” ierakstus – “Tombs” un “Loss”. Ja pirmais ir uzskatāms par Tima muzikālo ieceru pirmo pieteikumu, kurā ar apstrādātām ērģeļu skaņām un balsi viņš klausītāju cenšas ievilkt savas mūzikas varā, tad “Loss” ir rezultāts gadu ilgiem meklējumiem pēc iespējas savas mūzikas izpildīšanas koncertos. “Teju ellīgi perfekts mēģinājums – spēcīgs, citāds, neparedzams un prasmīgi izpildīts,” par to rakstījis interneta medijs Brainwashed.

Video “Moon Zero” skaņdarbam “Endless Palms:

http://www.youtube.com/watch?v=OPzPcY8J614#t=25

Visbeidzot, festivāla “Zemlika” mūziķu kompānijai pievienojas Austrālijā dzimušais un šobrīd Francijā dzīvojošais bundzinieks un sitamo instrumentu meistars Vils Gatrī (Will Guthrie). Savulaik studējis džezu un improvizāciju Viktorijas Mākslas koledžā Melburnā un paralēli aizsācis “Improvizēto otrdienu” koncertu sēriju, kas nu pāraugusi klubā “Make It Up” un kļuvusi par ilgmūžīgāko Austrālijas performanču vietu eksperimentālajai un improvizētajai mūzikai. Arī šobrīd Francijā Vils ir iekļāvies kolektīvā “Cable£”, kurš regulāri rīko koncertus un citus pasākumus.

Gatrī ir dalībnieks vairākos kolektīvos (“The Ames Room”, “Elwood & Guthrie”, Thymolphthalein) un regulāri sniedz koncertus gan to sastāvos, gan viens. Un ar solo priekšnesumu mēs Vilu Gatrī redzēsim arī Durbē!

Video no Vila Gatrī solo priekšnesuma Nantē Francijā:

https://vimeo.com/29364391

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd – 26.00 EUR. Tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.

Kā minēts iepriekš, mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 24. un 25. oktobrī. Zināms, ka bez augstākminētajiem mūziķiem festivālā uzstāsies arī “Lust For Youth” no Dānijas, “Hedvig Mollestad Trio” no Norvēģijas, Džūlija Kenta (Julia Kent) no ASV, “Klaus Johann Grobe” no Šveices, “Kamanių Šilelis” no Lietuvas un “Saucējas” no Latvijas. Festivāla programma jau drīzumā tiks papildināta, jo arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām - mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet reizē arī citiem interesentiem būs iespēja piedalīties gan mūzikas, gan mākslas meistarklasēs. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Pievieno komentāru

Durbes novadā