Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Zemnieku saeima": Piena krīzes dēļ saimnieki sāk izpārdot ganāmpulkus

Saasinoties situācijai saistībā ar piena pārprodukciju un krītošajām piena iepirkuma cenām, piensaimnieki sākuši izpārdot ganāmpulkus, bet iepriekš solītais Eiropas Savienības (ES) atbalsts nozarei tikmēr joprojām kavējas. Līdz ar to veidojas situācija, ka drīzumā nozare tiks iznīcināta, aģentūrai LETA norādīja biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji.

"Iepirkuma cenas svārstās no 0,12 līdz 0,255 eiro par kilogramu piena, un nekas neliecina, ka novembrī situācija varētu uzlaboties. Līdz ar to sludinājumos aizvien vairāk tiek pārdotas piena govis un teļi, bet nav jau pircēju, tātad diemžēl arī ar to nevaram papildināt budžetu," sacīja zemnieku saimniecības "Robežnieki" saimniece Ieva Alpa-Eizenberga.

Viņa arī norādīja, ka ES krīzes situācijām lauksaimniecībā paredzētos līdzekļus novirza pavisam citiem mērķiem un ir sajūta, ka "viņi aukstasinīgi spiež mūs nost".

Arī "Zemnieku saeimas" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norādīja, ka patlaban ES ir izveidojusies situācija, kad lauksaimnieku nelaimēm paredzētie līdzekļi ir novirzīti Ebolas vīrusa ierobežošanai, bet atbalsts Baltijas lauksaimniekiem piena krīzē netiek paredzēts.

"Tā ir ačgārna situācija. Lauksaimniekiem vienmēr ir jāievēro visi Eiropas noteikumi, bet Eiropa savus solījumus negrasās pildīt. No jaunā ES Lauksaimniecības komisāra gaidām ātru rīcību ne tikai ar skaistiem tekstiem, bet ar materiālu atbalstu," norādīja Lazdiņš.

Savukārt piensaimnieku SIA "Vārpa" valdes priekšsēdētājs Linards Selivanovičs atzina, ka esot sajūta, ka "esam atdalīti no pārējās Eiropas ".

"Līdzko lēmumi jāizpilda, tā mēs esam pilntiesīga ES dalībvalsts, bet, kad mums klājas ļoti slikti un nepieciešams atbalsts, tiekam nošķirti, uz atbalstu nākas gaidīt gadiem. Šāda pieeja nav pareiza. Ja mēs visi esam piekrituši spēlēt vienu un to pašu spēli pēc vieniem un tiem pašiem spēles noteikumiem, tad tas ir jāievēro visiem," sacīja zemnieks.


Pievieno komentāru

Durbes novadā