Vokālie ansambļi pierāda meistarību

Ir cerības, ka Liepājas rajona vokālie ansambļi varētu startēt skatē valsts mērogā, kas notiks Rīgā Dziesmu svētku laikā, jo grobiņnieki un tadaiķnieki ieguvuši pirmās pakāpes diplomus novada skatē.

Līderi nemainās
“Pārsteigumu nebija. Līderi, kas bija pirms diviem gadiem, arī šoreiz novada skatēs kļuva par pirmās pakāpes laureātiem,” secina Liepājas rajona Kultūras nodaļas vadītāja Ilga Skābarde.   
Kuldīgā Daigas Ozolas vadītais Durbes novada Tadaiķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Tonuss” ieguva pirmās pakāpes diplomu, bet Aizputes kultūras nama vīru vokālais ansamblis “Kurši” – otrās pakāpes diplomu.
Savukārt Saldū veiksmīgi startēja Grobiņas pilsētas jauktais vokālais ansamblis “Kontrasts” Anitas Eleres vadībā, iegūstot pirmās pakāpes diplomu. Otrās pakāpes diplomu Saldū izcīnīja Medzes kultūras nama jauktais vokālais ansamblis un sieviešu ansambļi no Cīravas, Gaviezes un Rucavas. Grobiņas pagasta sieviešu ansamblim “Stils” starts vēl priekšā – šis kolektīvs izvēlējies piedalīties skatē Aizkraukles kultūras namā, kas notiks martā.

Rīgā dziedās labākie
Pēc 10. marta, kad būs beigušās skates visā Latvijā, paziņos, kuri kolektīvi varēs sacensties savā starpā valsts mērogā. Abiem pirmās pakāpes diplomu ieguvušajiem kolektīviem ir izredzes iekļūt starp līderiem, taču garantijas tam vēl nav, jo tiks skatītas punktu attiecības, startam Rīgā izraugoties labākos no labākajiem.
I. Skābarde uzskata, ka Saldū visi konkurenti bijuši līdzvērtīgi, tomēr katrā priekšnesumā bijusi atrasta sava “odziņa”. “Kontrasta” vadītāja A. Elere atzīst, ka divi dziedātāji gan bijuši nedaudz apslimuši, taču kopumā skatē darījuši, ko varējuši. “Zinām, ko vokāli varbūt neizdarījām un kur vēl jāstrādā, taču kopumā nodziedājām atraisīti,” uzskata A. Elere. Viņa arī atzinīgi vērtē kompetento žūriju komponista Riharda Dubras vadībā, kas gadu no gada vērtē dziedātājus un redz viņu izaugsmi un attīstību.

Pievieno komentāru

Durbes novadā