Vīrietis lielā dzērumā izraisa divas avārijas Grobiņas novadā, bet pēc tam Durbes novadā iebrauc grāvī 3

Pirmdien, 14. decembrī, Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Grobiņā, Zirgu ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums – uzbraukums diviem stāvēšanai novietotiem transportlīdzekļiem. Vainīgais pēc negadījuma izraisīšanas notikuma vietu pameta.

Vēl viens negadījums konstatēts Grobiņas pagastā uz autoceļa A9, kur notikusi divu automašīnu sadursme, vainīgajam pametot negadījuma vietu arī šoreiz. Savukārt Tadaiķu pagastā automašīna “Ford”, kuras vadītājs izraisījis iepriekšminētos negadījumus, nobrauca no ceļa braucamās daļas, portālu "Rekurzeme" informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Noskaidrots, ka vīrietis, vadot automašīnu “Ford” Grobiņā, Zirgu ielā iebrauca pretējā braukšanas joslā, neizvēlējas drošu braukšanas intervālu, kā rezultātā uzbrauca diviem stāvēšanai novietotiem transportlīdzekļiem “Isuzu” un “Volkswgen Golf”.

Nākamajā negadījumā šis pats vīrietis, vadot automašīnu “Ford” Grobiņas pagastā pa autoceļu A9, izbrauca pretējā braukšanas joslā, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar pretīmbraucošo transportlīdzekli “Škoda”, bojājot automašīnas sānu. Savukārt Durbes novadā Tadaiķu pagastā viņš nobrauca no ceļa braucamās daļas. Noskaidrots, ka vīrietis vadījis transportlīdzekli, būdams 3,38 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat viņam ir spēkā tiesību izmantošanas aizliegums.

Valsts policijā par notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ir bojātas automašīnas, ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi, savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām – uzsākts kriminālprocess. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par braukšanu dzērumā un bez tiesībām.

Saskaņā ar Krimināllikumu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt par izvairīšanos no brīvības atņemšanas vai tiesību ierobežošanas soda izciešanas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. Tāpat arī aicinām līdzcilvēkam atturēt draugus, paziņas un pazīstamos no sēšanās pie stūres alkohola reibumā. Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kuri aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jautājums

un kāpēc policistam Beltiņam netika konstatētas necik promiles alkohola asinīs, kad viņš uzbrauca citām automašīnām, un kāpēc viņam nav atņemtas tiesības? Tad jau varbūt šo Grobiņas deģenerātu arī vajadzēja žēlot, jo tāpat kā Beltiņš arī šis, paldies dievam, nevienu nenobrauca, tik dzelžus ieskādēja... Ar ko šie divi tik atšķirīgi?? Vai ta ne viens likums, viena taisnība visiem??

pirms 12 mēnešiem, 2020.12.15 14:02

Tādiem jāsēž cietumā

Tādiem izdzimteņiem, kas braukā dzērumā, jāsēž cietumā un punkts. Nekādas citas apžēlošanas.
Viens indivīds un tik daudz apskādētas mašīnas! Murgs!
Labi, ka vēl nevienu nenosita, braucot ar tādām promilēm.

pirms 12 mēnešiem, 2020.12.15 15:15

Meinars

Zinu tådus, autovaditåjus, kuri visu laiku braukusi lielåkå vai mazåkå hojå, bet nav pieberzusi kråsu ne savam auto, ne ari kådam citam. Tos zinu vel no kolhoza laikiem lidz sodienai. Protams, uz Rigu hoj'a nebrauca, bet pa rajonu un kolhozu. Jå, tå bija.
Ir tådi, kuri spej braukt hojå, lai gan likums to nelauj. Ir tådi, kuri p'ec vienas pudeles alus vairs nevar tråpit celgalå un iebrauc gråvi, Ir tådi, kuri nedrikstetu braukt ne skaidrå. ne pilnå. VOT SIE PEDEJIE IR VISBISTAMÅKIE. Rastå minetais ir vienkårsi debilikis. Tådi vispår ir jålikvide, kamer nav izostijusi kåda cilveka dzivi. Kåds tad bus tas kriminalsods, ja bus vispår? Nu nekåds, varbut 50 EUR vai 20 stundas piespiedu darbs, kuru sis debilikis tåpat nemaksås un neatrtrådås, jo musu valsti tacu varas nav nevienam valditåjam, lai sådus debilikus pievestu pie kårtibas.

pirms 12 mēnešiem, 2020.12.21 13:45

Durbē