Vietējiem kreņķi ar firmu "Selva Būve", kas renovē mājas Durbē un Lieģos 1

Divas daudzdzīvokļu mājas Durbē un Lieģos tiek siltinātas ar energoefektivitātes programmas atbalstu, bet tās sekmīgu realizāciju apdraud būvnieku nekvalitatīvais darbs.

Durbē, Skolas ielā 24, celtnieki siltina ēku, maina jumtu un logus. Notiek vienkāršotā mājas renovācija, stāsta SIA “Selva Būve” būvdarbu vadītājs Dainis Zeitmanis. Taču neapmierināti ir pasūtītāji – SIA “Durbes KS”, jo spiesta sagādāt nepatīkamus pārdzīvojumus mājas iedzīvotājiem – pavirši nosegtā jumta dēļ viņi vairākkārt cietuši no lietus.  

“Liels un sarežģīts jumts nekad netiek uztaisīts bez kaut kādas kļūmes,” apgalvo D. Zeitmanis. Dienā, kad applūduši dzīvokļi un kāpņu telpa, šeit esot nolijusi gandrīz mēneša norma. “Notecējumus mēs atjaunosim,” viņš sola.

Objekta būvuzraugs Vilnis Kārkliņš, viņš arī novada domes izpilddirektors, teic, ka lietus ūdens ēkā iekļuvis jau trīs reizes, viņa norāde jumtu nosegt celtniekiem atkārtoti “piemirsusies”. Dzīvokļos radušos skādi viņi solījuši kompensēt ar krāsām un materiāliem.

V. Kārkliņu satrauc arī cita problēma: “Kvalitāte neapmierina.” Celtnieku pieļautie trūkumi fiksēti bildēs, kaudzē krājas akti un sapulču protokoli. “Darbi šeit it kā nav sarežģīti, bet cilvēkiem nepadodas,” raksturo darbu vadītājs D. Zeitmanis. “Trūkst kvalificēta darbaspēka, un šis nav tas objekts, kur nākt un trenēties.” Strādājošos viņš meklējot gan vietējo vidū, gan caur pazīšanos un internetu.

Darba organizācija ir slikta, strādnieki švaki un nepārtraukti mainās, atzīst V. Kārkliņš. Pirmās trīs nedēļas objektos nav bijis darba vadītāja. V. Kārkliņš spriež, ka problēmu rada fakts, ka naudu pasūtītājs firmai samaksās tikai pēc darba pabeigšanas, tātad algas celtniekiem tai jāmaksā no saviem vai kredīta līdzekļiem. Tāds esot līguma nosacījums, un firmas vadītājs zem tāda ir parakstījies.

V. Kārkliņš norāda, ka darbi sākti maija beigās, un līdz šim paveikta tikai aptuveni trešā daļa. “Man vēl ir nepilns mēnesis laika,” D. Zeitmanis saka par iekļaušanos termiņā – līdz septembra vidum. Vai paspēs? “Redzēsim,” viņš atvairās un tad bilst: “Paspēšu, protams.” Ja darbus nepaveiks laikā, pasūtītājam ir risks zaudēt 50 procentus līdzfinansējuma. Tas nozīmē, ka viss būs jāsedz iedzīvotājiem pašiem, ko viņi nav gatavi darīt, norāda V. Kārkliņš. Viņš spriež, ka situāciju varētu glābt kāda prasmīga apakšuzņēmēja piesaistīšana. Šodien, 9. augustā, uz sapulci Durbē uzaicināta SIA “Selva Būve” vadība no Rīgas.

Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums divu daudzdzīvokļu māju renovācijai Durbes novadā ir 81 220 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andis

Ko var gribēt ja Selva Būve šefs ir kretīns pēc dabas....

pirms 9 gadiem, 2011.12.01 22:50

Durbes novadā