Vecpils skolā – kā privātskolā 2

Vecpils skolā šogad mācības uzsākuši 13 bērni. Pastāvīgs darbs nodrošināts divām skolotājām. Pašvaldība turpina algot arī pavāri, kas skolēniem ik darba dienu pagatavo siltas pusdienas.

Pēc Vecpils pamatskolas reorganizācijas, kad tā pārdēvēta par Durbes vidusskolas filiāli, mācību iestādē izglītošanos turpina sākumskolas bērni. “Es bērnus ik pa laikam saskaitu, vai tiešām visi ir. Liekas, ka kaut kā pietrūkst, kāds pazudis,” smej Ata Kronvalda Durbes vidusskolas Vecpils filiāles skolotāja Vēsma Jansone. Viņa ir klases audzinātāja apvienotajai 1. un 2. klasei, kurā mācās seši bērni.

“Protams, ka skolā ir daudz klusāk. Bijām pat nobijušies, jo šķita par daudz klusu, bet nu jau sākam iedzīvoties. Paskrienam kādu apli pa skolu,” pastāsta V. Jansone.

Apvienotajā 3. un 4. klasē mācās pieci bērni, un viņu audzinātāja ir Ingrīda Vonda. Abām skolotājām ir pilna darba slodze, un viņas rūpējas arī par diviem pirmsskolniekiem, kas izglītojas piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupā. “Pagaidām mūs lutina. Bet slodze ir pat lielāka nekā pērn,” atzīstas V. Jansone.

Mūzikas, angļu valodas un sporta stundas māca vēl trīs pedagogi, kuri skolā ierodas tikai uz savām stundām.

“Liekas, ka bērniem patīk,” atzīst divu bērnu māmiņa Irina Maskalāne.

Viņas vecākā meita pēc Vecpils skolas reorganizēšanas mācības turpina Durbē, bet dēls uzsācis mācības pirmsskolas grupā Vecpilī. Dēlam mācības beidzas ap pulksten divpadsmitiem, bet meitu mājās ap pulksten četriem pēcpusdienā atved pašvaldības autobuss. Iejušanās jaunajā skolā meitai bijusi viegla, jo sadraudzības pasākumos jau iepriekš iepazinusies ar meitenēm no savas klases. “Nemaz īsti neizjutu meitas pāreju no vienas skolas uz otru,” stāsta māmiņa. Arī laiks, kad meita pārnāk mājās, dikti neesot mainījies.

Dēlam ir tikai viena klasesbiedrene, tāpēc viņam nav lielas izvēles, ar ko skolā draudzēties. “Man jau sākumā bija šoks, ka tik maza klase,” neslēpj I. Maskalāne.

Arī ar siltu pusdienu maltīti abas viņas atvases nodrošinātas. Par pusdienām Vecpilī jāmaksā 25 santīmi un no mājām jāatnes dārzeņi. Durbē maltīte maksā 65 santīmus. “Garšo abiem,” zina māmiņa.

“Bērnam tas ir ideāli,” mācību modeli skolā raksturo V. Jansone. “Mūsu bērni mācās gandrīz kā pie privātskolotāja,” atzīst I. Maskalāne. Taču lielas cerības, ka skola pastāvēs arī turpmāk, nav nevienam.
“Nevar zināt, kas gada laikā notiks,” norāda Ata Kronvalda Durbes vidusskolas direktore Kristīne Bruzule. Viņa pagaidām nevēlas prognozēt, kas ar skolu Vecpilī notiks. Bērnu skaits skolā ir mazāks nekā plānots – gan mazās dzimstības dēļ, gan tādēļ, ka vecāki vasarā izlēmuši savus bērnus vietējā skolā nesūtīt. “Viņu arguments – skola tik un tā pēc ceturtās klases jāmaina, tad jau labāk uzreiz izvēlēties īsto,” skaidro K. Bruzule.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vai tad

vai tad skolu vada viņa vai radzevilla????

pirms 10 gadiem, 2010.10.10 19:40

Durbes novadā