Vecpils skola aicina salidot absolventus

19. maijā tiek organizēts Vecpils skolas absolventu un bijušo darbinieku salidojums, informē bijusī pedagoģe Dzintra Lāce.

No pulksten 14  notiks dalībnieku reģistrācija un skolas, kā arī vēstures istabas  apskate,  pulksten 17 - sarīkojums “Pie Vecpils skolas ozoliem”, bet no pulksten 21 salidojuma dalībnieki varēs griezties deju virpulī kopā ar mūziķiem  Ingu un Normundu.

Salidojuma dalībniekus iepriekš pieteikties Vecpils pagasta bibliotēkā, piezvanot pa tālruni 63453344 vai 26588629.

Vecpils skolas simbols izsenis bijis ozols, stāsta Dz. Lāce. 1938. gada maijā – Tautas vienības svētkos – toreizējā sešgadīgā pamatskola svinēja retus un gaišus svētkus – iesvētīja skolas karogu, kurš attēlo saules staros un ozolu lapu vainagā senču pili  ar skolas devīzi: “Mosties, celies, strādā!”.

Līdzekļi karogam ziedojumu ceļā tika savākti no visiem pagasta iedzīvotājiem, Vecpils pagasta pašvaldības un Vecpils Tautas nama biedrības. Zīmējumu izgatavoja Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas pedagogs Brencsons, bet karogu izauda mākslas audēja Liepājā – N. Kļaviņas jaunkundze. Karogs izmaksājis 300 latu. Trīsdesmitajos gados arī iedibināta tradīcija – katrā izlaidumā pie skolas iestādīt ozolu vai kādu citu koku.

"Vecpils skolas ozola zīles, kuras izklīdušas pasaulē un izaugušas par jauniem, lieliem ozoliem, – pulcējaties salidojumam!" aicina Dz. Lāce

Pievieno komentāru

Durbes novadā