Vecpils ceļus bojā nenotverami rallisti

Pa Vecpils pagasta ceļiem nesankcionētus treniņbraucienus sākuši rallisti. Neapmierinātību par to pauž iedzīvotāji un pašvaldības pārstāvji. Liepājas sportisti pieļauj, ka Vecpilī trenējas citu pilsētu rallisti.

Trenējas nesankcionēti
Pēc laika apstākļu uzlabošanās uz Vecpils pagasta ceļiem parādījušies autosportisti, kas bez pašvaldības atļaujas uzsākuši treniņbraucienus, pastāsta pašvaldības vadītājs Mārtiņš Bite. “Pagājušajā nedēļā ķērām vienu “Mitsubishi”, bet diemžēl neizdevās,” stāsta vecpilnieks.
M. Bite norāda, ka koplietošanas ceļi nav paredzēti šādiem mērķiem – treniņbraucieni jāsaskaņo ar pašvaldību. Sporta mašīnas, pārsniedzot atļauto ātrumu, bojā ceļus, arī iedzīvotāji ir sašutuši.
M. Bite uzskata, ka šāda sportistu rīcība turpmāk var ietekmēt atļaujas piešķiršanu sacensību rīkošanai, jo šogad deputāti nobalsojuši “par” tikai ar vienas balss pārsvaru – četri pret trīs.

Noraida aizdomas     
Autosportists no Liepājas Dans Leščs pieļauj, ka trenēties pa Liepājas rajona ceļiem brauc sportisti no citām pilsētām. Rallija trases Latvijā ir labi zināmas, tāpēc ir cilvēki, kas šādā veidā grib iepriekš ar tām “iepazīties”.
“Protams, aizdomas jau vispirms krīt uz liepājniekiem. Mēs varam nebraukt un saudzēt ceļus, bet svešie vienkārši atbrauc un aizbrauc,” secina sportists. Arī viņam pašam gadījies pieķert kādu nelegāli trenējamies: “Bija cilvēciņi, kas apgriežas un mūk, kad pamana kādu mašīnu.”
Sportists atzīst, ka noķert pārkāpējus ir grūti. Kā vienu no iespējamajiem risinājumiem D. Leščs min kameru uzstādīšanu, kas strādā īpašā režīmā un fiksē pārkāpumus. Pagaidām varot tikai redzēt, ka ir braukts ar sporta riepām, bet ne vienmēr tā var konstatēt, ka tas ir bijis nesankcionēts treniņš.
“Ja ir izsludināts rallija nolikums, divus mēnešu pirms sacensībām rallisti trasē nevar rādīties, bet pagaidām braukt var, protams, nepārkāpjot noteikumus,” stāsta D. Leščs. Kā vienmēr – galvenais ir cilvēku apziņa par savas rīcības sekām, secina sportists.

Pievieno komentāru

Durbes novadā