Vecpilī "vedīs Danci"

Sestdien, 8.augustā plkst.17:00 Vecpilī, Durbes novada Vecpils pagasta jauniešu deju kolektīvs (JDK) „Lāņupīte” (vad. S. Blumbaha) ar krāsainu deju koncertu „Vedam danci Vecpilī” atzīmēs kolektīva 5 gadu jubileju. Deju koncerts notiek Vecpils pagasta 180 gadu jubilejas svinību ietvaros, kas norisināsies Vecpilī 7.un 8. augustā.
   
Jubilejas reizē kopā ar JDK „Lāņupīte” danci griezīs liepājnieki TDA „Rucavietis” (vad. S. Blumbaha), TDA „Vaduguns” 3.-6.kl.grupa (vad. I.Blumbaha), BDK „Dzirnaviņas” (vad. I. Blumbaha) no Kapsēdes un draugi no Skultes JDK „Prieks” (vad. R. Graudīte). Koncertu vadītāju lomā iejutīsies Solveiga Pētersone un Juris Ločmelis.
   
Koncertā JDK „Lāņupīte” kopā ar draugiem dosies ceļojumā pa varavīksnes tiltu, izdejojot tādas varavīksnes krāsas kā zilo, zaļo, sarkano, violeto un dzelteno. Katrai krāsai koncertā ir sava nozīme un savas dejas, piemēram: dzeltenās krāsas nozīme ir „Draugi” un šīs dejas dejos galvenokārt draugu kolektīvi, savukārt zilā krāsa ir „Vadītājas” krāsa. Tās deju blokā iekļautas skaistās, cēlās un vadītājai mīļās dejas kā „Sasala jūriņa”, „Rīga dimd”, „Sen to Rīgu daudzināja”, savukārt sarkanā krāsa simbolizē „Mīlestību”. Mīlestību pret deju, tautu, vēsturi, ģimeni, deju partneri.
   
Koncerta māksliniecisko koncepciju un horeogrāfiskās ainas veidojusi bērnu jaunatnes centra tautas deju metodiķe Inta Blumbaha sadarbībā ar mūspuses jauno un daudzsološo  horeogrāfu Kristapu Vahņenko. Jau kopš pavasara TDA „Rucavietis”, TDA „Vaduguns”, DBK „Dzirnaviņas” un JDK „Lāņupīte” dejotāji tiekas kopmēģinājumos, meistarklasēs un deju nometnēs, lai kopīgi strādātu pie deju soļu izkopšanas un veidotu kopīgu un neaizmirstamu piedzīvojumu. Neatkārtojamas emocijas raisīja deju pasniedzēja Stephen Johnson (Lielbritānija) vadītās meistarklases, kas nebūt neatgādināja latviešu tautas deju soļus.
   
Pirmoreiz visi pulciņi savu kopīgo darbu atrādīja ielīgošanas pasākumā Vecpilī, taču vasarā JDK „Lāņupīte”, BDK „Dzirnaviņas” un TDA „Vaduguns” posās uz Rīgu, kur XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros sniedza kopīgu koncertu atpūtas centrā „LIDO”.

Uz svētku koncertu „Vedam danci Vecpilī” tiek gaidīti visi JDK „Lāņupīte” bijušie dejotāji, kā arī aicināts ikviens, kam latviešu tautas deja sirdij tuva un mīļa. Vecpils pagasta 180.gadu svētku ietvaros visas dienas garumā būs iespēja piedalīties dažādās atraktivitātēs, sporta spēlēs, klausīties māsu Legzdiņu koncertu un ballēties līdz rītam.

Latviešu tautas deju koncerts „Vedam danci Vecpilī” veidots ar Kurzemes plānošanas reģiona administrētā Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” Kurzemes kultūras programmas 2015 atbalstu.

Sandra Blumbaha
Vecpils JDK „Lāņupīte”vadītāja

Pievieno komentāru

Durbē