Vecpilī sanāk uz Cepuru balli 3

Tikai daži bija bez cepures ceturtdienas pēcpusdienā Vecpils pamatskolas zālē, lielākajai daļai balles dalībnieku bija ļoti oriģināli galvassegas risinājumi. Pensionāru padomes divu mēnešu lolotā ideja izvērtās atraktīvā un jautrā pasākumā, kam dalībnieki bija cītīgi gatavojušies arī mājās. Ar Skatītāju simpātiju balvu tika sveikta Amanda Moisijčuka no 5. klases.

Vispirms jau katrs Cepuru balles apmeklētājs saņēma piespraužamu cepurīti - Ilonas Grīnas šūtu vai Birutas Rudovičas tamborētu. "Divus mēnešus knibinājām un gatavojāmies," teic pasākuma idejas autore un īstenotāja Lilija Ločmane. Viņa savedusi arī lielāko daļu no cepuru izstādes eksponātiem - cits, kurš uz balli pats nav ticis, atsūtījis vismaz cepuri. "Kas tā par avīzi - reizi trīs mēnešos! Vakar tikai iznāca ar informāciju, ka šodien pasākums. Būtu savlaikus, būtu vairāk cilvēku. Visus jau es arī nevaru apskriet," viņa mazliet kreņķējas. Katram tika arī buklets un balles programma ar praktisko padomu, kā pagatavot cepuri ķeblītim.

Zinātniski izklaidējošs un interaktīvs bija skolotājas Solvitas Aigares "stāstījums bildēs" par cepuru vēsturi, to pielietojumu un spējām. Tad cepurēm tika dziedātas dziesmas, veltīta dzeja un rotaļas, izveidota cepuru darbnīca un vērtēts to veikums - uzvarēja komanda "Cepuru inženieri".

Tie, kuri vēlāk piedalījās "Cepuru defilē", saņēma arīdzan numuru, lai skatītāji varētu nobalsot par savu simpātiju. katram bija jādefilē un jāpastāsta par savu tēlu, ko veidoja cepure. Skatītāji varēja novērtēt gan dakteri Bērziņu, gan ļauno burvi, gan dažādas dāmas un brašus vīrus, amatniekus un pat karalieni.
"Sievišķis no laukiem, kurš grib būt dāma. Bet lai būtu dāma, vajag iet kursos," savu tēlu raksturoja Dzintra Zvirbule. Pensionāru padomē esot piecas tādas uzņēmīgas un radošas sievas, kas dabū gatavas dažādas idejas. "Mums jau patīk ar skolēniem šad un tad kaut ko kopīgu sadomāt. Un Solvita ir loti jauka - ar viņu nekad nav garlaicīgi," slavē D. Zvirbule.

Balsošana notika arī par izstādes dalībniecēm - dažādu paaudžu, paskata un materiālu cepurēm. Starp tām gozējās pat karavīra bruņucepure. Diemžēl izstāde būs skatāma vēl tikai piektdien.

Vairāk bilžu skatiet fotogalerijā .

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bebene

Man liekas vienkārši kolosāli, ka skolēni kau tko dara kopā ar senioriem. Vienkārši apsveicami! Un izskatās, ka visi kopā nopietni darbojušies... kādas cepures!!!! Īsti mākslas darbi man liekas. Kaut vairāk tādas kopādarbošanās būtu mūsu skolās. Bērni neizaugtu par robotiem.

pirms 11 gadiem, 2010.04.10 22:09

Aija

Atsaucīga skolas direktore???
Sevi paslavēt prot par to nu tiešām šaubu nav!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.10 20:57

lasītājs

...neuztaisīt pasākumu uz skolas bāzes?!
Ar ko strādāt-ir! Kas strādā-ir!
Atsaucīga skolas direktore- ir un paldies viņai !!!
Ideju pārpilni seniori-ir !
Paaudžu sadarbība!!!

un vēl , visu profesionāli nobildēt
un sulīgi aprakstīt !!!
Malači !Skaisti!

pirms 11 gadiem, 2010.04.09 15:18

Durbes novadā