Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecpilī aicina uz koncertu 2

Sestdien, 20. decembrī, plkst.14 Vecpils SV. Laurencija katoļu baznīcā notiks kamermūzikas koncerts "...Ziemā...".

Piedalās soliste Baiba Veismane-Rezonga un Ziemeļkurzemes stīgu kvartets.

Mūsu tikšanās reizē dzirdēsiet: klasiskās ziemas dziesmas un melodijas, skaistāko Ziemassvētku dziesmu aranžējumus, emocijām bagātākos latviešu un cittautu komponistu oriģināldarbus.

Ieeja – par ziedojumiem.

Dziedātājai Baibai Veismanei – Rezongai piemīt lirisks soprāna balss tembrs. Patlaban Baiba aktīvi muzicē gan kā soliste daţādos koncertos, pasākumos un Latvijas dievnamos, gan veido solo programmas ar daţādu mūziķu piedalīšanos, sadarbojoties ar muzikāliem kolektīviem Latvijā un Zviedrijā. Līdz šim plaši izdziedātas koncertprogrammas „Tu..”, „Uz balta stara!” un „Dod spārniem brīvību...” ar Talsu komponisti Daigu Rūtenbergu. Starptautiska koncertprogramma „Lai vēji kopā mūs sien...” sirsnīgi izskanējusi kopā ar zviedru Hansu Dhejni un kuldīdznieci Līgu Saulgriezi gan Latvijas muiţās un kultūras namos, gan Stokholmas apkārtnes kultūras norišu vietās un sociālajos namos.

Šajā mācību gadā aizsākusies trešā sezona, kopš Baibas ikdiena saistīta ar muzikāli pedagoģisko darbu pašas izveidotajā mūzikas studijā „Dziesmu skola” (http://dziesmuskola.lv/), kurā bērni un jaunieši no Talsu novada apgūst solo dziedāšanu, muzicēšanu vokālajā ansamblī un ritma grupā. Bērniem iestudētas koncertprogrammas – „Mana bērnība!” (komponista Arvīda Ţilinska dziesmas bērniem), „MŪSU Mūzikas skaņas” (komponista Ričarda Rodţera mūzika, Oskara Hammeršteina dzeja) un „Muzikālā multeņu pasaule” (videostāstos izdziedātas skaistākās latviešu multiplikācijas filmas). Š.g. 30. novembrī, muzikālā sadarbībā ar komponistu Uldi Marhilēviču, tiks atskaņots viņa un Guntara Rača dziesmu cikls „Gaismas atgriešanās”.

Ziemeļkurzemes stīgu kvarteta gaišā noskaņa un Baibas liriskais soprāns kopā veido koncertu – „...ziemā...”! Ja vēlaties savu Ziemu bagātu gaišām emocijām – aiciniet mūs ciemos!

Ziemeļkurzemes stīgu kvartetā spēlē četras stīgu instrumentu pedagoģes no Talsu, Rojas un Dundagas mūzikas skolām.

Ar šo skolotāju iniciatīvu, izveidots arī Ziemeļkurzemes jauniešu kamerorķestris, kurš savu muzicēšanu uzsācis 2002. gadā.

Ik gadu stīgu kvartets piedalās Kārļa Ferdinanda Amendas mūzikas svētkos, kopā muzicē daţādos novadu koncertos un pasākumos.

Koncerts „...ziemā...”, kopā ar solisti Baibu Veismani – Rezongu, Ziemeļkurzemes stīgu kvartetam ir jauns, muzikāls izaicinājums, kurā atklājas interesantas, muzikālas nianses, apliecinot emocionāli līdzvērtīgu saikni starp balsi un stīgu instrumentiem.

Uz tikšanos mūzikā...ziemā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Durbes novadā