Varēs iepazīt sava novada izcilos meistarus

Piektdien un sestdien Durbes un Rucavas novadā, kā arī Liepājā būs nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumi "Satiec savu meistaru".

Piektdien pulksten 11 Durbes kultūras namā pasākumu atklās Durbes novada bērnu folkloras kopas uzstāšanās. Pulksten 11.30 Anete Simanovska iepazīstinās ar senajiem tautas mūzikas instrumentiem – ģīgām (divstīdzi), koklēm, stabulēm, zobuspēlām, vijoli, bungām u.c. sitamajiem instrumentiem, mutes ermoņikām, rata liru.

Pulksten 12 sāksies klūdziņu pīšanas nodarbība Jura Ventaskrasta vadībā. Pulksten 12.30 keramiķe Zane Eltermane vadīs māla apstrādes nodarbību, bet pulksten 13 Solveiga Jansone ierādīs vaska sveču liešanu. Pulksten 13.30 bērnu deju kolektīvs iedancos jauno Durbes tautas tērpu. Pulksten 14 Gunta Ģēģera vadībā varēs darboties ar koku, savukārt pulksten 14.30 Guna Skroderēna mācīs adīšanas knifus, bet A. Simanovska – jostu, prievīšu, aukliņu pīšanu no līdzi paņemtas dzijas. Pulksten 15 Zigrīda Manteja stāstīs par tējām un rādīs zedeņu žoga pīšanu.

Pulksten 15.30 Vilis Dravenieks demonstrēs metāla kalumus. Pasākums noslēgsies pulksten 16. Visu dienu darbosies Durbes novada amatnieku izstāde – pārdošana, būs skatāmas mākslinieka Jāņa Eltermaņa gleznas.

Sestdien pulksten 13.30 projekta aktivitātes būs arī Vecpils kultūras un sporta centrā, kur būs pagasta rokdarbnieču un bērnu rokdarbu un kokamatniecības darbu izstāde ar folkloras kopas piedalīšanos, kā arī Rucavas sievu adīto cimdu fotoizstāde. Ciemosies Z. Manteja ar tējām un zedeņu žogu pīšanas mākslu.

Piektdien Grobiņā, Skolēnu interešu centrā, no pulksten 14 līdz 18 meistares Birutas Ignatovas vadībā varēs veidot kompozīcijas no salmiem, siena, sūnām un sausajām lapām, savukārt Liepājā, ziedu dizaina studijā “Liepzars” Kungu ielā, piektdien, sestdien un svētdien no pulksten 12 līdz 18 lietišķās mākslas studiju “Dzintars”, “Kursa”, “Liepava” un “Zītars” meistares ierādīs dzintara apstrādi, izšūšanu, aušanu, kā arī iepazīstinās ar Kurzemes rakstainajām zeķēm un dūraiņiem. Turpat “Liepzarā” piektdien pulksten 17 meistare Vaira Kārkliņā mācīs veidot tradicionālos salmu rotājumus – puzurus un vītnes.

Piektdien pulksten 14 Rucavas pamatskolā meistares mācīs izadīt Rucavas zeķu rakstus, savukārt sestdien un svētdien pulksten 14 meistares ikvienu aicina uz bērnudārzu “Zvaniņš” – tur varēs ieklausīties Rucavas valodā, dziesmās, būs tikšanās ar pētniekiem, zinātniekiem un tautas teicējiem.

Pievieno komentāru

Durbes novadā