Valsts policija Durbes novada iedzīvotājiem skaidro par vispārējo drošību

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupa ikdienā apmeklē un uzņem pie sevis dažādas izglītības iestāžu klases un audzēkņus, lai izglītotu par vispārējās drošības jautājumiem un citām, skolēniem interesējošām, tēmām. Taču skolēni nav vienīgie, kuri apmeklē šādas lekcijas. Tāpat tiek apmeklēti veco ļaužu pansionāti, Sarkanais krusts uncitas organizācijas.

Decembra sākumā Prevencijas grupas inspektors Gints Briķis atsaucās uz Biedrības „Roku rokā RR” uzaicinājumu novadīt lekciju par vispārējo drošību Durbes novada iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām un pensionāriem. Lekcija notika 8.decembrī Durbes kultūras namā. Tajā piedalījās 20 Durbes novada iedzīvotāji vecumā no 8 – 70 gadiem, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.
Auditorijai tika izskaidroti jautājumi, kas skar ceļu satiksmes drošību un viņiem, kā mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tas bija saistoši. Uz tāfeles, kā redzams attēlā, tika zīmēts autoceļš un ar apļiem ceļa malā apzīmētas vietas – 3 punkti, pa kurieni cilvēki mēdz pārvietoties. Sarkanais punkts ir bīstamākā vieta, kur pārvietoties, jo tādējādi automašīna cilvēku var “aizķert”. Zilais punkts ir vidēji bīstama vieta, bet zaļais punkts apzīmē visdrošāko vietu, pa kuru pārvietoties. Protams, ja ir gājēju un velosipēdistu ceļš, obligāti jāpārvietojas pa to.

Būtiski ir tas, ka Valsts policija uzrunā cilvēkus vienkāršā sarunvalodā, izmantojot bildes, zīmējumus, sagatavotas prezentācijas, kā arī pašus klausītājus kā palīgus situāciju demonstrēšanai. Tāpat Durbes novada iedzīvotāji bija lasījuši un dzirdējuši, ka iepriekš ir notikušas gan automašīnu, gan traktoru zādzībās un interesējās, kā pasargāt tehniku, tāpēc Valsts policijas pārstāvis skaidroja arī to, kā pasargāt savu īpašumu no nelūgtiem viesiem. Klausītāji bija ieinteresēti uzdot jautājumus un ļoti priecīgi arī saņemt atstarojošās vestes un atstarotājus. Tāpat ar lielu interesi tika apskatīta Valsts policijas trafaretā automašīna.

Semināri notiek mikroprojekta ietvaros Durbes novada sociāli mazākaizsargāto cilvēku grupai četru mēnešu garumā un lekcijas pasniedza cilvēki no dažādām nozarēm – medicīnas darbinieks, fizioterapeits, sociālais darbinieks, psihologs un policijas darbinieks.

Pievieno komentāru

Durbes novadā