Uzliesmo trakumsērga 1

Durbes novadā un Bārtā konstatēta meža dzīvnieku saslimšana ar trakumsērgu.

Potē visu ganāmpulku
Liepājas rajonā konstatēti divi ar trakumsērgu slimi un nobeigušies meža dzīvnieki, informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Liepājas pārvaldes vadītāja Iveta Eglija.

Nobeidzies jenots uz lauka atrasts Durbes novada Tadaiķos. Līga Jesere-Voitkeviča stāsta, ka par to ziņojusi veterinārārstam un “iedarbināts šādos gadījumos paredzētais mehānisms”. Potēšanai pret nāvējošo slimību pakļauta ne tikai viņas ģimene, bet arī 50 govju ganāmpulks. “Tas nav patīkami,” atzīst saimniece. Ģimenes locekļiem tiešas saskares ar jenotu neesot bijis, bet par mājdzīvniekiem un lopiem to nevarot zināt. Tuvējā mežā mītot gan jenoti, gan lapsas, tāpēc ganāmpulkam allaž pastāvot saskarsmes risks ar tiem.

Ierodas pie mājām
Mežiem bagātajā Bārtas pagastā saslimšana ar trakumsērgu ilgi nebija gadījusies, stāsta pagasta padomes priekšsēdētāja Anna Sermoliņa. Tā diagnosticēta lapsai, kas dīvaini uzvedusies pie “Vecvagaru” mājām, kur to nokodis suns. Veterinārārste Inese Linde informē, ka suns jau iepriekš bijis potēts pret trakumsērgu, bet nu saņēmis papildu devas.

I. Eglija informē, ka trešdien PVD saņēmis abu meža dzīvnieku izmeklēšanas rezultātus, kas apstiprina sākotnējās aizdomas par saslimšanu ar trakumsērgu.

I. Eglija aicina iedzīvotājus neaiztikt atrastus beigtus mājas vai meža dzīvniekus un par tiem ziņot veterinārārstam vai PVD inspektoriem. Tāpat jārīkojas, ja dzīvniekiem novērojama netipiska uzvedība.
Liepājas un tuvējos rajonu mežos turpinās trakumsērgas vakcīnu izvietošana no gaisa.

Ieteikumi trakumsērgas profilaksei:
* obligāti jāvakcinē kaķi un suņi;
* jāuzmana mājdzīvnieki no kontakta ar meža dzīvniekiem. Ja tas noticis, nekavējoties jāvēršas pie veterinārārsta;
*nav pieļaujama pamestu dzīvnieku vairošanās;
* nedrīkst pieļaut mājdzīvnieku brīvu klaiņošanu;
* nedrīkst tuvoties un kontaktēties (aiztikt, nest mājās) ar savvaļas dzīvniekiem (lapsām, jenotsuņiem, grauzējiem u.c.);
* bērnus jāattur no rotaļāšanās ar klaiņojošiem dzīvniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zigma

Latvijā 1948. gadā ievestie dzīvnieki ir jenotsuņi Nyctereutes procyonoides Gray.
jenoti - Procyon Lator ir Amerikas kontinenta dzīvnieki.
Protams, katrs latvietis sapratīs, kurš dzīvnieks bija domāts, bet nu tā... uzziņai.

pirms 12 gadiem, 2008.10.10 10:48

Durbes novadā