Stāsts par Durbes kauju pulcē daudz skatītāju 6

Vakar Liepājas centrā noslēdzās lielisks stāsts par Durbes kauju, kurā varēja vērot gan bruņinieku cīņas, gan dzirdēt vīru kopas "Vilki" izpildītās dziesmas, gan vienkārši vērot sešus metrus augstu smilšu skulptūru, kas vēstī par turpat 800 gadus seniem notikumiem. Notikumiem, kad kurši cīnījās ne vien par savu zemi, bet arī par ticību un uzvarēja.

Kopumā smilšu tēlniecības festivāls "Magic Sand Liepāja" pulcēja vairāk nekā tūkstoti pilsētnieku un viesu, kuri brīvdienas vakarā bija ieradušies uz pasākumu.

Festivāla veidotājus un dalībniekus sveica pilsētas mērs Uldis Sesks.

Festivāla sākumu folkloras kopas "Saknes" uzstāšanās laikā mazliet pabojāja īsa lietusgāze, kas spieda cilvēkus sabēgt zem lielākajiem kokiem, tomēr ugunsskulptūru izdevās atklāt paredzētājā laikā - pulksten 21, pēc vīru kopas "Vilki" uzstāšanās.

Maģiski un reizē pievilcīgi šķita bruņinieku cīniņi uguns mestajā gaismā. Zobenu šķinda un dūdinieka uzmundrinātās pūļa gaviles patiešām viesa senatnes izjūtu.

"Ugunsskulptūra veidota kā kuģis, kas atgādina gan par kuršu jūrasbraucēju gaitām, gan ugunskapu tradīciju Kursā," vēstī festivāla producents Reinis Druvietis.

Smilšu skulptūru, kas pēc R. Druvieša teiktā, ir lielākā Baltijā, varēsim aplūkot līdz 24. augustam, bet laikā no pulksten 11 līdz 18 ik dienas informāciju pie skulptūras sniegs Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Milda

Man ļoti patika! Maniem ciemiņiem arī. Tādus pasākumus vajadzētu vairāk. Paldies rīkotājiem!

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 12:13

Jānis

Neptūns simbolizējot to, ka tajā laikā vēl nebija pilnībā ieviesta kristietība un daudzi ticēja visādām dievībām. Parunājos ar māksliniekiem :-)

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 12:11

joks

Pasākums tiešām bija foršs, izdevies un lietus pat to nespēja izbojāt

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 10:02

mustafa

a priekš kam ir Neptuns attēlots, tas taču ir Juras dieviņš, nevis Durbes ezera parvaldnieks

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 09:53

Durbes novadā