Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šonedēļ Durbē norisināsies "Atvērtība ir vērtība" radošā darbnīca "D/z/eja"

Sestdien, 19. oktobrī, pulksten 13 Durbes muzejā (Durbē, Raiņa ielā 17) notiks trešā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” un “Kim?”  Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca “D/z/eja”. Darbnīca notiks festivāla “Zemlika” ietvaros, un tajā piedalīties aicināti mākslas apvienības MASLO dalībnieki, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā, informē kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju pārstāve Agnese Ruberte.

“Kim?” Laikmetīgās mākslas centra izpilddirektore Laima Ruduša: “Lai gan šī ir pēdējā radošā darbnīca “Atvērtība ir vērtība” radošo tikšanos ciklā, “D/z/eja” ir par ilgtspējīgu sadarbību un par turpinājumiem. Šoreiz atkāpjamies no idejas par svešinieku sastapšanos un pievēršamies pagrīdes kustībām ar līdzīgiem mērķiem. Domājot par mazākumtautību un laikmetīgās mākslas saskares punktiem, šādas iniciatīvas un tikšanās jau notiek, tikai ir būtiski tām dot skatuvi, atbalstu un redzamību. Tāpēc “Kim?” uzaicināja apvienību MASLO, kuri pēta jauniešiem svarīgo un  aktuālo mūsdienu krievu kultūrā.”

Mākslas apvienība MASLO ir seši jauni cilvēki no Latvijas, Krievijas un Ukrainas – Kalerija Zakrotski, Daniels Ravinskis, Ņikita Andrejevs, Emilija Karetnikova, Darja Prokazova un Pāvels Mers. Viņus vieno Aleksandra Puškina “Pasaka par zvejnieku un zivtiņu”, slavenais stāsts par zelta zivtiņu, kas savā īpašā veidā ir nozīmīgs katram MASLO dalībniekam. “Šī darba galvenā problemātika ir tā, ka cilvēks vēlas daudz lietu, mēģina pārņemt kontroli pār brīnumu un galu galā paliek bez nekā. Mēs to redzam kā laikmetīgu problēmu, kas saistīta ar pārmērīgu resursu patēriņu,” stāsta jaunie mākslinieki.

Durbē iecerētajā performancē un darbnīcā notiks dzejas lasījumi ar komentāriem par darba sižetu un faktiem par vides piesārņojumu, kā arī dziedājumi, dejas un video ar daļēju tulkojumu latviešu valodā. Pēc iesaistošām performancēm plānota mākslinieku saruna ar skatītājiem.

Šī ir jau trešā un noslēdzošā “Kim?” un SIF organizētā radošā darbnīca. Maijā Rīgā, Kaņepes Kultūras centrā norisinājās mūzikai veltīta radošā darbnīca "Ritmiskas sarunas skaņu jūrā", kur sakausēja Kaspara Groševa eksperimentālo un minimālisma tradīcijās būvēto skanisko biezokni ar klasisko Indijas perkusiju tradīciju pārstāvi Balraj Singh. Savukārt otrajā darbnīcā “Sapņu pavadonis”, kas augustā notika Salacgrīvas apkaimē, laikmetīgā māksliniece Darja Meļņikova sastrādājās ar meksikāņu šefpavāru Havjeru Garsiju, pievēršoties ēdienam un tā gatavošanai kā performatīvam rituālam.

Radošās darbnīcas top SIF informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros, lai veicinātu dialogu ar Latvijas sabiedrību par nediskriminācijas principiem un veicinātu iecietību starp dažādām diskriminācijas riskam pakļauto personu grupām. Plašāka informācija par “Atvērtība ir vērtība” aktivitātēm ir pieejama informatīvās kampaņas Facebook vietnē un mājas lapā atvertiba.lv.

Pievieno komentāru

Durbes novadā