Skolu autobusus sola jau šogad 1

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) ir pabeigusi konkursam par skolēnu pārvadāšanas autobusu piegādi saņemto piedāvājumu vērtēšanu un nosaukusi potenciālos uzvarētājus. Tie visi ir “Mercedes” markas autobusu piegādātāji.

Tas, cik ātri pašvaldības varēs saņemt jaunos autobusus, būs atkarīgs no līgumu noslēgšanas ātruma un spēkratu piegādes termiņa, norāda VRAA direktors Māris Krastiņš. Nolikumā noteiktais maksimālais piegādes termiņš ir 180 dienas.

Iespēju jau 1. septembrī uz skolu braukt ar jauno transportu M. Krastiņš neņemoties prognozēt. Savukārt firmu pārstāvji teic: ja līgumu izdosies noslēgt jūnijā, autobusus, iespējams, piegādāsim jau šogad.

Latvijas – Šveices sadarbības programmas kopējais finansējums ir 9,7 miljoni latu, no kuras 75 procenti – 7,44 miljoni latu – ir Šveices nauda, 0,96 miljoni – pašvaldību un 1,31 miljons latu – valsts līdzfinansējums. Par to ar 110 autobusiem nodrošinās 59 pašvaldības.

Tomēr pašvaldību vajadzības esot lielākas – tās prasījušas vēl papildus 117 autobusus. Novadi VRAA veiktajā aptaujā arī norādījuši uz nepieciešamu saglabāt kompensācijas par skolēnu pārvadājumiem sabiedriskajā transportā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nuuu

cik zinu, visi gan nav Mercedes. tikai lielie un mazie, bet videjie ir BMC Probus.

pirms 10 gadiem, 2010.06.11 08:11

Durbes novadā