Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni sacenšas Dabaszinību konkursā

17.oktobrī Durbē pulcējās Aizputes un Durbes novadu 5.-7.klašu skolēni, lai pārbaudītu savas zināšanas dabaszinātnēs. Aizputes novadu pārstāvēja 7 komandas: Apriķu pamatskolas, Aizputes vidusskolas, Aizputes pagasta pamatskolas, Dzērves pamatskolas, Kalvenes pamatskolas, Lažas speciālās internātpamatskolas, Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komandas, bet Durbes novadu, Ata Kronvalda Durbes vidusskolas komanda.

Konkursa atklāšanā klātesošos ar eksperimentiem pārsteidza  Kalvenes pamatskolas skolēni un Lažas speciālās internātpamatskolas „teletubiji”. Konkursa uzdevumus komandas ieguva griežot „Brīnuma ratu”, uz kura tad bija sakārtoti dažādi uzdevumi. Konkursantiem bija gan jāsaliek puzles, gan jāzina latviešu tautas parunas, gan jāatpazīst dzīvnieki un putnu balsis, gan jāatmin rēbusi par dabaszinību tēmu. Konkursa atmosfēru brīvāku darīja uzdevums „Joka pēc”, šeit nu varēja sacensties: dziedāšanā, dejošanā un citās aktivitātēs.

Laiks pagāja nemanot un konkursa noslēgumā, tika apbalvoti uzvarētāji 1.vietu ieguva Māteru Jura pamatskolas komanda, skolotāja Ilga Bloka, 2.vieta Aizputes pagasta pamatskolai, skolotāja Biruta Neiburga, bet 3.vietu izcīnīja Kalvenes pamatskola, skolotājs Jānis Kārkliņš, katrs dalībnieks saņēma diplomu par piedalīšanos un mazas balviņas no Aizputes un Durbes novadiem.

Paldies Ata Kronvalda Durbes vidusskolas skolotājām Ž.Kļavai, I.Einei, I.Untulei par konkursa organizēšanu un interesantajiem uzdevumiem.

Aizputes novada Dabaszinātņu MA vadītāja Eva Balode

Pievieno komentāru

Durbes novadā