Seminārus rīkos bēniņos

Dunalkas kultūras namā nupat apdzīvots senās ēkas otrais stāvs. Atverot tā durvis, var pārskatīt pagasta centra un pat teikt runu.

Kultūras nama vadītāja Iluta Biele pastāsta, ka jaunā telpa būs semināru zāle. Decembra sākumā te spriedīšot par reģionālo attīstību. Mājīgumu un patīkamu smaržu telpai dod koka apdare. Darbojoties ar slēdžiem, panākams telpas un nišu niansēts izgaismojums.
Līdzās zālei iekārtota tualete, duša, paredzēta arī neliela telpa nakšņošanai, kamīnzāle, garderobe un telpa individuālām sarunām.
Pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs pastāsta, ka otrā stāva rekonstrukcijā investēti aptuveni 250 tūkstoši latu. Viņš sapņo arī par jaunām klavierēm un slavē projektu vadītājas Santas Bucikas profesionāli veikto darbu: “Naudu neviens nedod, ja nav labi uzrakstīta projekta.”
Saskaņojot projektu Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcijā, ar stikla sienu norobežotā nišā atstāti autentiski dēļi, sijas, durvis. Kad Dunalkā un šajā telpā viesojies kardināls Jānis Pujats, viņš ievērojis, ka pa atvērtajām durvīm no augšas var labi pārredzēt laukumu ēkas priekšā, un ieteicis: “No šīs vietas var turēt runu tautai.” Efektu varētu pastiprināt arī realizētais centra energoapgādes projekts.
Dunalkas iedzīvotāji jaunās telpas iepazina Valsts svētku pasākumos. Uz gaišās sienas tika demonstrēta filma “Rīgas sargi”. Savukārt koka sijas ir piemērotas izstādes iekārtošanai. Pirmā no tām jau tapusi – fotogrāfijas no Dunalkas vēstures un šodienas.

Pievieno komentāru

Durbes novadā