Sākta modernas kapličas būve

Līdzās Dunalkas pagasta Upesputriņu kapiem izraktas tranšejas kapličas pamatiem. Sestdien tajos iemūrēs un iesvētīs pamatakmeni.

Kapličas projektu izstrādājis arhitektu birojs “Zikurāts”, bet  būvniecību veic SIA “Aizputes ceļinieks”, kas vienīgā pieteikusies konkursā. Objektā sastaptie strādnieki pastāsta, ka kapliču būvēt viņiem nākas pirmo reizi, tāpēc jo vērīgāk jāieskatās projektā un jāieklausās  darba vadītāja norādījumos.

Pārvaldīs jaunā dome
Līdz šim dunalcniekiem uz piecām pašvaldības teritorijā esošajām kapsētām nelaiķus nācies izvadīt no kapličas Aizputē. Jauno kapliču rotās divstāvīgs zvanu tornis, tajā būs tualete, ūdensvads, bet specifiskas funkcijas nodrošinās saldētava.

Dunalkas pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs lēš, ka vairākās kārtās veicamā būvniecība  izmaksās ne vairāk kā 200 tūkstošus latu. Strādnieki spriež, ka darbu pabeigšana būs atkarīga no līdzekļu pietiekamības un laika apstākļiem.

Priekšsēdētājs plāno, ka kapliča nāks gatava aptuveni pēc gada, bet tad tā būšot jau Durbes novada pārziņā un par tās izmantošanas noteikumiem lemšot jaunā dome. Viņaprāt, samaksu par kapličas pakalpojumiem nevajadzētu ieviest. Lielākie gatavā objekta tēriņi būšot par elektrību, taču tā netikšot izmantota visu laiku.

Pielāgos kā baznīcu
Sestdien pulksten 12 kapličas simbolisko pamatakmeni iesvētīs Romas katoļu baznīcas kardināls eminence Jānis Pujats. A. Radzevičs pastāsta, ka pagastā nedarbojas nevienas konfesijas draudze, bet ar kardinālu kā vienu no augstākajiem valsts garīgajiem vadītājiem sadarbība izveidojusies jau iepriekš.

Vietējā mākslinieka Ērika Pudzēna darinātās gleznas rotā ne vienu vien Latvijas dievnamu. Ē. Pudzēns esot paudis, ka uzskata par goda lietu pielikt roku kapličas mākslinieciskajam noformējumam. A. Radzevičs spriež, ka kapliču varētu pielāgot un izmantot arī kā baznīcu.

Pievieno komentāru

Durbes novadā