Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saka "jā" kooperācijai

26 dārzeņu un augļu audzētāji ir devuši jāvārdu un apvienojušies kooperatīvā “Kurland Agro”. Viņi cer uz labu vadību, atbildīgiem biedriem un ienesīgu tirgu.

Nepieciešamība un ideja par šādu kooperatīvu bija jau sen, bet nu ir atrasts cilvēks, kurš grib un var šo lietu realizēt, saka viena no tās virzītājām – Durbes novada lauku attīstības konsultante Maija Lankupa. Pēc SIA “Ābolīt’s” vadītājas Millija Anziķes uzaicinājuma kooperatīva konsultanta lomu uzņēmies Mareks Kudulis.

“Kooperatīvā mēs katrs strādāsim tā, kā mākam, bet būs iespēja produkciju realizēt pa kanāliem, kas ir peļņu nesošāki,” saka M. Kudulis. Viņš mēģināšot strādāt bez starpniekiem, tirgus plānots gan Latvijā, gan ārpus tās. “Es domāju, ka māku pārdot.” Savukārt kooperatīva biedriem vēlams kopā nosegt visplašāko produktu sortimentu.

Lai nodibinātu kooperatīvu, jābūt vismaz pieciem dalībniekiem, bet uz sapulci Durbē sanākušo atsaucība bija daudz lielāka. Dibinātāji vienojās, ka vienreizēja iemaksa pamatkapitāla veidošanai un reģistrācijas izdevumu segšanai ir 20 eiro. Viņiem atsevišķa iestāšanās maksa vairs nebūs jāmaksā, bet tiem, kuri vēlēsies pievienoties, gan tāda būs. Par tās lielumu valde vēl spriedīs. Savukārt savu priekšsēdētāju valde vēlēs, kad jaunais kooperatīvs būs reģistrēts. Biedru nauda gadā varētu būt 120 eiro. M. Kudulis sola, ka būs “ļoti nejauks” pret liekiem tēriņiem.

“Ļoti vajadzīga lieta,” par topošo kooperatīvu saka dārzkopis Eglons Brūns no Otaņķu pagasta. Galvenās bažas esot par to, lai neatkārtotos jau pieredzētais, ka kooperatīvs nodibinās, iegādājas nepieciešamās lietas, bet tad izčākst un sagādātais paliek vadībai. Tā notiekot, ja nav labi izdomāta organizācija, ja nedomā par sortimenta daudzveidību. Pēc šeit dzirdētā esot cerība uz pozitīvu iznākumu.

Plašāk 2. aprīļa "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Durbes novadā