Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk vērtēt arī Durbes vēja parka ietekmi uz vidi

Durbes novadā notikusi pirmā sabiedriskās apspriešanas sanāksme, uzsākot vērtēt 30 vēja ģeneratoru parka būvniecības ietekmi uz vidi.

Paredzētās darbības ierosinātājs ir SIA Green energo, informē Durbes novada pašvaldība. Ietekmes uz vidi novērtējums nepieciešams, jo parka tuvumā atrodas 47 viensētas, no kurām 10 viensētās sagaidāma trokšņa robežas pārsniegšana naktīs, turklāt vairākas viensētas pakļautas ēnu ietekmei vairāk nekā 50 stundas gadā, norādīts Vides pārraudzības valsts biroja lēmumā. Lēmums atzīmē arī iecerētā vēja parka kumulatīvo ietekmi ar jau esošo Grobiņas vēja parku un iespējamo ornitofaunas pārstāvju klātbūtni parka teritorijā. Parks iecerēts aptuveni divu kilometru attālumā no Grobiņas vēja parka, pie Liepājas - Rīgas un Grobiņas - Ventspils šosejas krustojuma.

Atbilstoši iecerei paredzēts būvēt 30 ģeneratorus ar kopējo jaudu 69MW jeb 2,3 MW katrai stacijai. Maksimālais staciju augstums - 139,4m. Projektam plānots piesaistīt arī Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējumu. Green energo solījis arī jaunu pievedceļu izbūvi (11.5 km) un esošā ceļa (12 km) rekonstrukciju. Tiek apsvērta jaunas apakšstacijas izbūve vai esošās Grobiņas apakšstacijas paplašināšana.

Db.lv jau rakstīja, ka Durbes novada dome apstiprinājusi nodomu protokolu ar vēja parka projekta attīstītāju SIA Green energo. Tas paredz, ka uzņēmējam līdz šā gada decembrim jāuzsāk projekta īstenošana. Projektā sadarbojas divi uzņēmumi - SIA Eiroteh Ltd. un SIA Green energo, kas jau šogad plāno uzstādīt pirmos vēja ģeneratorus aptuveni 600 ha lielajā parkā, kura kopējā ražošanas jauda varētu būt 138 megavati. Parks plānots Kurzemē, Durbes un Grobiņas novados, kur jau atrodas pašreiz lielākais ražojošais Latvijas vēja parks ar 33 ģeneratoriem. Kopējais investīciju apjoms jaunā parka izveidē varētu sasniegt 160 miljonus latu. Katrs no uzņēmumiem nomā aptuveni 300 ha liela platību un gatavojas uzstādīt pa 30 vēja ģeneratoriem, katru ar 2,3 MW jaudu. Šā gada jūlijā SIA Eiroteh Ltd. saņēma licenci elektroenerģijas ražošanai vēja elektrostacijā. Licence elektroenerģijas ražošanai vēja elektrostacijā ar kopējo jaudu 66,7 MW noteikta termiņā no 2011.gada 1.augusta līdz 2031.gada 31.jūlijam. Sabiedriskā pakalpojuma sniegšana elektrostacijā jāuzsāk līdz 2014.gada 25.maijam.

Pievieno komentāru

Durbes novadā