Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk apsvērt ideju par Rāvas skolas likvidēšanu 10

Lēmums par Rāvas skolas turpmāko likteni tiks pieņemts ap Ziemassvētkiem, taču visticamāk šis mācību gads būs pēdējais. Skolā mācās vairs tikai 31 bērns.

"Ziņojums bija ļoti smags. Pirmklasnieku skaits vispār netika pieminēts, piecgadnieki sešgadnieki – trīs. Iepriekš liela daļa skolā bija liepājnieki, atstumtie, "sarežģītie" bērni, kuri Rāvas skolā saņēma lielāku uzmanību. Tagad liepājnieki savējos nedod projām, paši cīnās. Ja 20 gadus skola ir dzīvojusi ar domu, ka to slēgs, izskatās, ka tagad tas brīdis ir pienācis," pēc sēdes teica Durbes novada domes priekšsēdētāja vietniece Santa Bucika.

Situācija tika konstatēta tikai dažas dienas pirms mācību gada sākuma, tāpēc šogad skola darbu turpinās, devītajā klasē mācās 11 bērni.

Aizvadītajā mācību gadā Rāvas skolā mācījušies 43 bērni, 10 no tiem dzīvojuši internātā. "Pērn likās, ka "sarkanā līnija" – 35 skolēni – novilkta ar rezervi," vērtē Durbes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs.

"Ja jau lielās skolas brēc, ko tad mēs lai sakām? Cilvēku laukos nav, ekonomiskā situācija pasliktinās, transporta izdevumi pieaug – arī no Liepājas skolēni klāt nenāk. Nauda seko bērnam – tas ir graujošs princips lauku skoliņai," uzskata Ināra Saveļjeva. Audzēkņu skaits Rāvas skolā nekad nav pārsniedzis 60.

Rāva pirms 60 gadiem bija atsevišķs ciems, kolhozs ar dārzniecību, zāģētavu, skolu. Tad Rāva pievienota Dunalkas pagastam, saglabājot abas skolas. 2009. gadā Dunalkas pagasts iekļāvās Durbes novadā.

Ar šo mācību gadu Durbes novadā darbu pārtraukusi arī Vecpils skola, kas iepriekšējā mācību gadā vēl tika saglabāta sākumskolas statusā kā A. Kronvalda Durbes vidusskolas filiāle ar nosacījumu, ka tajā mācīsies vismaz 14 bērnu. Šogad būtu bijuši tikai 11 audzēkņi.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

''dunalkas skola ne vien stav lidzas,bet ari pari,jo pie mums uz pulciniem pat brauca ciravas berni.'' Pareizi rakstīt laikam neiemācīja.Tikai pa pulciņiem staigāji.

pirms 8 gadiem, 2011.08.30 17:28

dunalkas skola ne vien stav lidzas,bet ari pari,jo pie mums uz pulciniem pat brauca ciravas berni.

pirms 8 gadiem, 2011.08.28 21:29

Visu cieņu rāveniekiem

Ļoti,ļoti sāp sirds par mūsu Rāvas skoliņas likteni.Galvenokārt jau mūsu bērnu dēļ,protams, arī dēļ skolotāju. Tik daudz pulciņos un ārpusstundu nodarbībās bija iespēja mūsu lauku nostūra bērniem pilnveidoties!Dunalkas skola nestāv līdzās!!!Žēl,bezgala žēl!Bet tāda nu bija un ir mūsu brīvās Latvijas politiķu un deputātu "savas privātkabatas" politika.

pirms 8 gadiem, 2011.08.28 13:08

to es

Par stulbu nevajag nevienu saukt,jo nevar zināt kāds var pienākt vecuma gals

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 21:56

es

liekat miera dunalkas skolu,kalab dunalkas berniem jaiet taja stulbaja durbe.

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 15:16

nu betam

MK noteikumi paredz, ka lēmums par slēgšanu nevar būt zibenīgs - šodien uzzinam, rīt visi ejam mājās. Lēmums jāpieņem vismaz sešus mēnešus pirms likvidācijas.

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 13:51

MI

Jā, nu tāds ir visu mazo lauku skolu liktenis, jo kur tad tos bērnus dabūs...

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 21:31

nu

Arī Dunalkas skolu nevajag tur jau ar tik maz skolnieki

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 20:44

Nu bet

Atkal vareno vārdi nesaskan ar darbiem - noteikums bija - skola tiks slēgta, ja skolā paliks mazāk par 35 skolēniem. Bet varbūt 31 kādam liekas vairāk par 35?! Interesanti kāds pedagogs pēc izglītības bija Radzeviča kungs?

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 20:29

Durbes novadā