Rit rudens sēja

Sējas laikā kļūdīties nedrīkst, uzskata lauksaimnieks Jānis Rubezis. Tā jau rit pilnā sparā, līdztekus kulšanai un zemes apstrādei. Zeme šajā laukā pietiekami sausa, traktors vēl nestieg nost, vērtē Aigars Putra, kurš palīdz tēvam uzart Durbes novada ZS “Pīlādži” tīrumus.

Velēnas spīdums neesot nekas slikts, taču uz citiem laukiem nemaz nevarot tikt virsū. “Ko var iesēt, to arī sējam,” pastāsta A. Putra. Nākoties braukt no viena lauka uz citu un strādāt tur, kur tas iespējams.

Ziemas rapsis jau zaļo
Saimnieks Ēriks Putra palepojas, ka ar ziemājiem apsējis jau vairāk nekā 200 hektāru, taču piebilst, ka tas nācis ļoti smagi. Padarīts no visa pa daļai, bet pabeigts vēl nav nekas, viņš atzīst, un tas noticis nepastāvīgo laika apstākļu dēļ. Sēklu viņš sagatavojis pats, un jau augusta beigās sazaļojis iesētais ziemas rapsis.

Zaļš zelmenis arī Durbes novada ZS “Buki” rapša laukā. Taču saimniece Vija Sprice norāda uz tukšajiem laukumiem – tur zem ūdens daļa rapša jau izslīkusi. Lietavu laikā pie lielajām lāmām kaijas pulcējušās kā jūras malā.
Arī KS “Laura” valdes priekšsēdētājs Uldis Štoss stāsta, ka ar ziemas rapša sēju viss kārtībā un tiek gatavota zeme rudziem.

Peļņa būs mazāka
“Nauda negrozās,” U. Štoss norāda, ka labības realizācijas grūtības rada problēmas sējai. Ar iepircēju piedāvātajām cenām nepietiekot, lai nopirktu minerālmēslus, kuru cena esot sasniegusi 700 latu par tonnu. Sēsim bez tiem un skatīsimies, kas būs pavasarī, plāno U. Štoss.

Ē. Putra atklāj, ka šoruden, samazinot devas, izsējis pēdējos minerālmēslu krājumus. “Tas vairs nav normāli,” viņš teic par to cenām. U. Štoss notiekošos procesus pašreiz neņemas izskaidrot, to analīzi veikšot, kad darbi būs galā.

Ē. Putra spriež, ka novembrī, iespējams, graudu tirgus nostabilizēsies, un viņš, tāpat kā daudzi citi graudaudzētāji, gaidot šo momentu ražas pārdošanai. Bet, ja cena nepieaugs, būšot vien jāatdod par esošo. Peļņa šogad būs mazāka nekā pērn, viņš neslēpj. Taču situācija neesot tik ļauna, lai prognozētu zemnieku saimniecību bankrotu.Pievieno komentāru

Durbes novadā