Publicistam, valodniekam un tautas pašapziņas veidotājam Atim Kronvaldam – 175

Rīgas Latviešu biedrībai ir tradīcija gada tumšākajā laikā - rudenī atcerēties kādu no izcilajām personībām, kas nesušas gara gaismu latviešu tautai un devušas lielu ieguldījumu latviešu kultūrā.

Šogad, Ata Kronvalda 175. jubilejas gadā, notiks sarīkojums veltīts izcilajam valodniekam, publicistam, pedagogam, sabiedriskajam darbiniekam un tautas pašapziņas veidotājam. Sarīkojums notiks Rīgā, Merķeļa ielā 13, Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē trešdien, 14. novembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00. Pasākumā piedalīsies arī Durbes un Krotes pārstāvji, informē Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

Pasākumu programma paredzēta daudzveidīga: priekšlasījumu pēcpusdiena, zibensturnīrs, jaunvārdu darināšanas konkurss un tradicionālo deju norises.

Priekšlasījumu pēcpusdienā, kuras nosaukumā likti Ata Kronvalda spēcīgie vārdi „Mosties, celies, strādā!”, tiks runāts par ievērojamā valodnieka devumu latviešu kultūrā: valodniecībā, etnogrāfijā, pedagoģijā, Dziesmu svētku kustības veidošanā, par piemiņas saglabāšanu vietās, kur viņš dzīvojis un strādājis, kā arī būs iespēja iepazīt Ata Kronvalda dzimtas ciltskoku.

Zibensturnīrā un jaunvārdu darināšanas konkursā „Atcerēties, saprast, veidot nākotni!” ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas par Ati Kronvaldu un izpausties radoši jaunvārdu veidošanā. Visi interesantie jaunvārdi iekļūs RLB Latviešu valodas attīstības kopas rīkotā  2012. gada "Gada vārds, nevārds, spārnotais teiciens" konkursa nominācijas kandidātu sarakstā, turklāt uzvarētāji saņems arī iespēju iesaistīties šī konkursa žūrijas komisijā. Veiksmīgākos sarīkojuma dalībniekus gaida balvas no atbalstītājiem.

Deju sarīkojumā „Kurzemnieku un Vidzemnieku goda solis” visiem būs iespēja sajust latviešu tautas mūzikas un deju valodas skaistumu, izkustēties, iepazīties un izpausties tradicionālo deju ritmos kopā ar deju meistariem un tautas muzikantiem.

Sarīkojumu organizē RLB Folkloras komisija sadarbībā ar RLB Latviešu valodas attīstības kopu.

Visi laipni aicināti! Ieeja bez maksas.

Atbalsta: Rīgas dome, RLB un nacionālās kultūras attīstības fonds, grāmatu apgāds „Madris”, top! pārtikas veikalu tīkls, A/S „Dobeles dzirnavnieks”, bistro „Garlībs 13”.

Rīgas Latviešu biedrības
Folkloras komisijas vadītāja
Margita Poriete

Pievieno komentāru

Durbes novadā