Plēves savāks bez maksas

Uzkrājušās plēves un tamlīdzīgus atkritumus saimnieki var krāt kaudzē, ziņot savācējiem un gaidīt, kad tos bez maksas aizvedīs pārstrādei.  

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eko Kurzeme” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” aicina lauksaimniekus uzkrāt saimniecībā izmantoto iepakojumu: minerālmēslu maisus, dārzniecībā izlietoto plēvi, lopbarības ietinamo plēvi, tukšās kaitēkļu apkarošanas šķidruma plastmasas kannas.

Uzņēmums piedāvā bez maksas izvest un nogādāt šos atkritumus otrreizējās pārstrādes punktos. Plēvei jābūt pietiekami tīrai, maisiem – bez ķimikāliju paliekām, norāda SIA “Eko Kurzeme” izpilddirektors Andris Karlsons.

Līdz šim SIA “Eko Kurzeme” klientiem, ar kuriem noslēgts līgums par sadzīves atkritumu izvešanu, plēves izveda par papildu samaksu.

Iepriekš bez maksas šos atkritumus savākt piedāvāja Rīgā reģistrētais dalīto atkritumu pārstrādes uzņēmums SIA “Eko reverss”, ko A. Karlsons sauc par sadarbības partneri. Attāluma dēļ tā pakalpojums nav devis pietiekamu efektu.

Tā kā “Eko Kurzeme” jau apkalpo visu bijušo Liepājas rajonu un daļu Kuldīgas un Skrundas novada, sadarbība ar lauksaimniekiem varētu būt veiksmīgāka. Taču par jaunā pakalpojuma izdošanos A. Karlsons runā piesardzīgi. Piedāvājot nederīgā šīfera savākšanu, vārdos bijusi atsaucība, bet realitātē tas labāk izgāzts mežā. Tiesa, tas bijis maksas pakalpojums. Arī atkritumu šķirošana nesekmējoties iedzīvotāju nekonsekventās attieksmes dēļ.

Vispirms tiks savākta informācija, stāsta izpilddirektors. Sakrāto plēvju aizvešana visticamāk notikšot pavasara sākumā, kad “Eko Kurzemes” mašīna izbrauks pa maršrutu, kas sastādīts pēc pieteikumiem, ko var izdarīt jau tagad. Šajā darbā varot iesaistīties arī pašvaldības, organizējot specifisko atkritumu savākšanu konkrētā vietā.

“Aktualizējam šo jautājumu un skatīsimies, kā tas risināsies dzīvē,” saka A. Karlsons.
“Eko Kurzeme” norāda arī citus lauksaimnieku ieguvumus: dabas resursa nodokļa maksājuma atvieglojums, apliecinājums par videi kaitīgo atkritumu nodošanu otrreizējai pārstrādei. Ja iedzīvotājam ir nepieciešams attiecīgs dokuments, to varēs uzņēmumā saņemt, apliecina A. Karlsons.


UZZIŅAI
Lauksaimniecībā izmantoto iepakojumu:
 var pieteikt pa tālruni 63423435,
 bez maksas nodot šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas ielā 11.

Pievieno komentāru

Durbes novadā