Piensaimnieki gaida ministra konstruktīvu lēmumu

Piena kooperatīvu vadītāji noraida runas par šķelšanos un mudina zemkopības ministru pieņemt lēmumu par deviņu miljonu izmantošanu.

Lauksaimniecības kooperatīvu “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri KS” pārstāvji tikās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, lai atkārtoti pārrunātu ES piešķirto deviņu  miljonu latu izmantošanu piensaimniecības attīstībai un aicinātu viņu pieņemt ražotājiem labvēlīgu lēmumu.

„Rekurzeme” jau informēja, ka minētie trīs kooperatīvi izveidojuši pilnsabiedrību “Latvijas Piensaimnieks” un pārstāv vairāk nekā 600 zemnieku saimniecības. Tās mērķis ir pašiem sava pārstrādes uzņēmuma izveide.

Iepriekš bija izskanējusi informācija, ka kooperatīvi nespēj savā starpā vienoties, un ministrs deva saprast, ka nauda var nonākt pie lielajiem piena pārstrādātājiem. Kooperatori informē, ka viņu darbs pie iecerētā projekta turpinās.

“Savus priekšlikumus šo līdzekļu izmantošanai Zemkopības ministrijā esam iesnieguši jau jūlijā un tagad gaidīsim ministra lēmumu. Piena kooperatīvi vēlas skaidrību un konstruktīvu lēmumu par to, kā šie līdzekļi tiks izmantoti”, saka “Dzēses” valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics.

“Mums tas faktiski nozīmēs – vai pārdodam pienu vietējā tirgū, vai arī vadāmies pēc biznesa principiem un meklējam jaunus piena eksporta tirgus, kur mums tiek piedāvātas izdevīgākas cenas,” norāda “Trikātas KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs. Deviņu miljonu latu izmantošanas veids būšot kardināli svarīgs piena nozares nākotnei Latvijā.

Pievieno komentāru

Durbes novadā