Par mikrolieguma izveidi jūras ērgļu ligzdas apkaimē atbildīgs Valsts meža dienests 4

Lai pasargātu jūras ērgļu pāra ligzdu Durbes novada mežos, priekšlikums par mikrolieguma izveidi ir jāsniedz Zemkopības ministrijas padotībā esošajam Valsts meža dienestam, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Valsts meža dienests ir atbildīgs par mikroliegumu izveidi meža zemēs ārpus likumos noteiktajiem dabas rezervātiem un nacionālajiem parkiem. Ornitologs Jānis Ķuze informējis ministriju, ka dienests par ligzdu zina un mikroliegums šajā vietā tikšot veidots.

Kompetence par mikroliegumu izveidošanu ir trīs institūcijām - Dabas aizsardzības pārvaldei, Valsts meža dienestam vai Zemkopības ministrijai. Dabas aizsardzības pārvalde nosaka mikroliegumus, tajā skaitā mikroliegumus likumos noteiktajos dabas rezervātos un nacionālajos parkos, ar atsevišķiem izņēmumiem. Zemkopības ministrija nosaka mikroliegumus īpaši aizsargājamo zivju sugu nārsta vietās. Savukārt par īpaši aizsargājamu dabas teritoriju izveidošanu ir atbildīga VARAM.

Lai izveidotu mikroliegumu, paredzēta noteikta procedūra, ietverot īpaši aizsargājamās sugas un biotopa mikrolieguma pieteikuma un inventarizācijas anketas pirmās daļas iesniegšanu, eksperta atzinuma saņemšanu. Atbildīgā institūcija divu mēnešu laikā no pašvaldības un zemes īpašnieka vai tiesiskā valdītāja informēšanas brīža pieņem lēmumu, vai tiek veidots mikroliegums, taču iespējama arī lēmuma pieņemšanas termiņa pagarināšana.

Jau ziņots, ka šogad ir sākta video tiešraide no pērn atklātās jūras ērgļu ligzdas Kurzemē, Durbes novadā. Taču ligzdošanu apdraud mežizstrādes darbi. Ligzda gan atrodas valsts mežu teritorijā, mežizstrādes darbi notiek netālu esošajā privātā meža teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vmdd

http://dabasdati.lv/lv/kameras2015
valsts mežs jau izcirsts

pirms 6 gadiem, 2015.02.16 09:23

ZE

un kā izskatās, ērglim pie vienas vietas, nocirsts vai nē :D

pirms 6 gadiem, 2015.02.16 19:19

.........

domāju, ka nopiļīs pirms pie mums izies birokrātisko riņķi lieguma izveidei

pirms 6 gadiem, 2015.02.16 10:17

vietējais

neviens ērglim netraucēja ligzdot 5-6 gadu,līdz ornitalogi uzoda

pirms 6 gadiem, 2015.02.16 11:37

Durbes novadā