Notiks Kurzemes amatierteātru festivāls

Sestdien visas dienas garumā Skrundā pirmo reizi notiks Kurzemes lauku amatierteātru festivāls “Spēlēju dancoju”. Tajā piedalīsies arī Durbes un Dunalkas amatierteātri.

“Spēlēju dancoju” sāksies pulksten 12 ar piemiņas zīmes un festivāla atklāšanu aktiera Harija Liepiņa vasaras mājā “Lejasmāļi”, kas atrodas Ventas otrā krastā. Būs norādes – stāsta festivāla viena no idejas autorēm Inese Ceriņa.

No pulksten 14 līdz 18 amatierteātri spēlēs daudzviet Skrundā. Dunalkas amatierteātris rādīs izrādi “Trīnes grēki”, bet Durbes kolektīvs – izrādi “Viešņa un vaļsirdīgās”. Mājinieki spēlēs komēdiju “Ak, šis sasodītais salidojums!”, ko drīz varēs skatīt arī Liepājas rajonā.

Pulksten 15 Skrundas kultūras namā sāksies radošā darbnīca aktieriem un pārējiem interesentiem. To vadīs Jelgavas studentu teātra režisore Astra Kacena.    

Pulksten 19.30 sāksies amatierteātru kolektīvu gājiens no kultūras nama līdz pilskalnam. Tur pulksten 20 sāksies noslēgums, kurā būs krāšņs Kuldīgas kultūras centra jauniešu teātra “Focus” un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu uzvedums. Tiks apbalvoti labākie amatierteātru aktieri.

Festivāls noslēgsies pulksten 22 ar balli, bet pulksten 23 Ventā būs Uguns ziedi. Festivālā piedalīsies Kuldīgas, Liepājas, Saldus un Ventspils rajona kolektīvi. Aktierus vērtēs arī Mudīte Šneidere un Līvija Akurātere. “Lai saiešanu vairāk būtu, citādi kolektīvi izrādes nospēlē vienu vai divas reizes,” festivāla rīkošanu pamato I. Ceriņa. 

Pievieno komentāru

Durbes novadā