Nedēļas nogalē Durbē būs vijolnieces Sāras Noifeldes koncerts

Jau šīs nedēļas nogalē, 7. maijā, pulksten 20 Durbes luterāņu baznīcā ar vienīgo koncertu Baltijā viesosies kanādiešu vijolniece Sāra Noifelde (Sarah Neufeld).

Daudzi mūzikas cienītāji visā pasaulē vijolnieci un komponisti Sāru Noifeldi pazīst kā grupas “Arcade Fire” dalībnieci. Arī kā pirms diviem gadiem Durbē koncertējušā saksofonista Kolina Stetsona (Colin Stetson) radošo partneri un apvienības “Bell Orchestre” vienu no dibinātājām, informē koncerta organizatori.

Pašas minēto autoritāšu Bēlas Bartoka (Béla Bartók), Stīva Reiha (Steve Reich), Ivas Bitovas (Iva Bittova) un Artura Rasela (Arthur Russell) ietekmi savā mūzikā S. Noifelde pratusi apvienot ar īpaši izteiktu individuālo jutību pret tekstūru, mūzikas slāņainību, laikmetīgo elektro-akustisko, kā arī tautas un neatkarīgo rokmūziku. Noifeldes debijas solo albums ‘Hero Brother’ Monreālas izdevniecības “Constellation Records” paspārnē klajā nāca 2013. gadā. Tajā sauklasāmas minētās atsauces un citāti, vijoles skanējumu šur un tur papildina bezvārdu vokalīzes drumslas, klavieru un harmoniju tembru triepieni. Saprotams, jo albumu dažādās, akustiski īpatnējās vietās Berlīnē ierakstīt līdzējis Nils Frāms (Nils Frahm).

Februāra beigās dienasgaismu ieraudzīja Sāras jaunais albums ‘The Ridge’. Ritmisks, joprojām lielākoties minimālistisks, vietām ar popmūzikai raksturīgu “lipīgumu”. “Tas ir veidots ar rūpību un precizitāti, un, cerams, daudziem atvērs durvis un instrumentālo, organizēti abstrakto kompozīciju [..] Pārsteidzoši lielisks un tekstūrām bagāts,” par albumu recenzijā rakstījis medijs “Under The Radar”.

Atšķirībā no priekšgājēja ‘The Ridge’ dzirdama drosmīgāka balss un vijoles saspēle, kā arī sitamo intrumentu un elektronisko ierīču veidota ritmika. Studijā par to parūpējies kolēģis grupā “Arcade Fire” – Džeremijs Gara (Jeremy Gara), taču Durbē uz skatuves kopā ar Sāru kāps Stefans Šneiders (Stefan Schneider) – ilggadējs Sāras partneris uz skatuves un mēģinājumu telpās “Bell Orchestre” sastāvā. Koncertējis arī ar Ouenu Paletu (Owen Pallett), Amonu Tobinu (Amon Tobin), Martu Veinraitu (Martha Wainwright) un daudziem citiem.

Sestdienas koncerta viešņa būs arfiste Elizabeta Lāce, kura marta nogalē klausītāju vērtējumam nodevusi savu debijas albumu “Mōaigā".

Oktobra nogalē gaidāmais jau sestais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika” šogad pārkāpj vienas rudenīgas nedēļas nogales robežas. Proti, līdz 28. un 29. oktobrim Durbē gaidāmi vairāki zīmīgi kultūras notikumi sērijā “Zemlika nāk…” Sāras Noifeldes koncerts ir pirmais no tiem.
Biļetes uz koncertu Durbes luterāņu baznīcā 7. maijā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē inernetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd ir 17.00 EUR, bet, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Pievieno komentāru

Durbes novadā