Nākamgad pirmajās pastmarkās būs attēloti Durbes, Babītes, Kokneses, Krimuldas un Viļānu novada ģerboņi

"Latvijas pasts" 2020.gada pirmās piecas pastmarkas izdos sērijā "Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi", un tajās būs attēloti Babītes, Durbes, Kokneses, Krimuldas un Viļānu novada ģerboņi, aģentūru LETA informēja "Latvijas pasta" pārstāvji.

Katrai jaunajai pastmarkai būs atšķirīga nominālvērtība, kas atbilst vēstuļu korespondences sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā un uz četrām valstu ģeogrāfiskajām zonām atbilstoši universālā pasta pakalpojuma tarifa izmaiņām, kas stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī, vēsta LETA.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2020.gada 3.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20. Ģerboņu sērijas pastmarkas drukātas uz pašlīmējošas pamatnes.

Līdz ar jaunajām pastmarkām tiks izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras, tāpat kā uz pastmarkām, būs redzami pieci novadu ģerboņi un attēlota novadu atrašanās vieta Latvijas kartē. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Babītes novada ģerbonis attēlots uz pastmarkas, kuras nominālvērtība ir 1,42 eiro, tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas saskaņā ar jauno tarifu struktūru atrodas trešajā zonā, bet pastmarkas tirāža sasniedz 500 000 eksemplāru. Babītes novada ģerbonī sudraba laukā redzama sarkana rododendru ziedkopa, bet zem tās - piecas zaļas lapas. Rododendrs simbolizē dabas vērtības, par kuru saglabāšanu ir jārūpējas visiem novada iedzīvotājiem, bet ziedkopa - ģimeni, kas ir viena no Babītes novada definētajām vērtībām.

Durbes novada ģerboņa pastmarka ar nominālvērtību viens eiro izdota viena miljona eksemplāru tirāžā, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Ģerbonī redzama sudraba ābele ar āboliem, kas simbolizē Durbes pilsētu un apvienotos Durbes, Dunalkas, Tadaiķu un Vecpils pagastus.

Kokneses novada ģerbonis redzams pastmarkā, kuras nominālvērtība ir 1,35 eiro. Pastmarkas nominālvērtība atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas otrajā zonā, bet tirāža sasniedz 500 000 eksemplāru. Kokneses novada ģerbonī redzami vairāki vēsturiski Kokneses simboli - sudraba pusmēness, zelta atslēga un sudraba zizlis.

Pastmarka ar Krimuldas novada ģerboni izdota 500 000 eksemplāros, bet tās nominālvērtība ir 1,29 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kuras atrodas pirmajā zonā. Krimuldas novada ģerbonī uz sarkana fona attēloti zelta āboli, kuri simbolizē auglību.

Viļānu novada pastmarkas nominālvērtība ir 1,54 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas piektajā zonā. Šajā ģerbonī zaļā laukā redzama zelta lakstīgala ar sudraba ievas zaru knābī, savukārt lejasdaļā attēlotā sudraba upe ar četriem viļņiem simbolizē visas četras novada teritoriālās vienības.

Pastmarku sērija "Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi" tiek izdota kopš 1994.gada.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums.

Pievieno komentāru

Durbes novadā