Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meža iemītniekiem tiek nestandarta graudi un kartupeļi 3

Mednieku kolektīvs “Durbe” meža zvērus ne tikai medī, bet arī piebaro. Stirnas no masveida bojāejas paglābis atkusnis.

Vairākās vietās ir izveidotas un attīrītas barotavas briežiem un stirnām, stāsta mednieku kolektīva “Durbe” dalībnieks Felikss Šutējevs. Dzīvnieku trūcīgo ziemas ēdienkarti papildinās skābsiens, graudi, kombikorms, nestandarta kartupeļi. Par barību ir noslēgti līgumi ar zemniekiem, kuru īpašumos kolektīvs medī.

Vedot barību, medniekiem līdzi arī bises. Tās pielietošot, ja ceļā gadīšoties kāda lapsa.
Vienu otru bargās ziemas dēļ kritušu stirnu mednieki atraduši, taču situācija neesot tik traģiska kā pērn. Šogad dziļais sniegs un sērsna neesot paspējusi tās pieveikt.

Saimnieki vairāk uzmana savus suņus un to sētās nav tik daudz kā agrāk, novērojis F. Šutējevs. Līdz ar to pienāk mazāk signālu par suņu nogalētiem dzīvniekiem.

F. Šutējevs ir mednieks kopš 1967. gada, un kolektīvā “Durbe” “veco kadru” esot seši septiņi, pārējie – uzņēmēji, banku darbinieki, zemnieki, kuriem medības ir relaksācija pēc darba.
Mežos zvēru esot pietiekoši, un mednieki paši varot regulēt savu darbību. “Kad pakusīs sniegs, brauksim kādu sivēnu skatīties,” stāsta F. Šutējevs.

No dziļā sniega bijis arī labums – nedarbojušies malu mednieki. Viņu aizturēšanā palīgs esot mobilie sakari. “Kā šāviens, tā zvans,” stāsta mednieks. Saimnieki par viņu teritorijā notiekošajām medībām tiekot brīdināti, tāpēc katrs šāviens ārpus norādītā laika viņus darot uzmanīgus.

Mednieki strikti ievērojot robežas un disciplīnu, uz citām medību platībām bez iepriekšējas saskaņošanas nedodoties. “Mednieku ētika ir gājusi uz augšu,” uzskata F. Šutējevs.  

“Durbes” mednieki piedaloties arī bebru izskaušanā. To šaušanu F. Šutējevs uzskata par humānāku nekā ķeršanu lamatās. Nākoties arī sargāt saimnieku sējumu un kartupeļu laukus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

novērotajs

vel nesen(20112010)medībās
netika ievērotas ne zemju robežas ne ieroču pārvadāšanas noteikumi.Par kādu disciplīnu te vispār var runāt?

pirms 8 gadiem, 2011.01.26 11:39

zvērs

tikai neiesaku piebarot pie mājām apdzīvotās vietās, brīvībā palaistie suņi pa naktīm nokož stirnas vairāk kā viņas pašas krīt, kāpēc vēl joprojām neviens suņa saimnieks nav par to sodīts, vai tad pašvaldībām nav izstrādāti noteikumi par suņu turēšanu, malu mednieki nevar izbrist, bet suņi skrien pa sērsnu un notrenkā nabaga dzīvniekus...ja nevar pierādīt, tad nav ko izstrādāt tādus noteikumus...

pirms 8 gadiem, 2011.01.25 08:58

johoho

Es bez jebkādiem līgumiem vedu pārtiku uz mežu stirnām, šajā gadījumā ābolus. Skatos, ka tajās vietās, kur izbēru, ir jau apēdušas. :)

pirms 8 gadiem, 2011.01.24 23:39

Durbes novadā