Mēslu izvešanu koriģē laika apstākļi un likumdošana

Lauksaimnieku jau pavasarī ierosinātā kūtsmēslu izvešanas noteikumu maiņa vēl nav saņēmusi likumdevēju akceptu. To viņiem sola līdz decembrim.

Durbes novada lauku attīstības speciālistes Maijas Lankupas aicinājumu mainīt Ministru kabineta (MK) noteikumu punktu, kas paredz, ka ziemā kūtsmēslus uz lauka izvest nedrīkst, aprīlī parakstīja 781 lauksaimnieks no Liepājas un citiem rajoniem.

Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārā sekretāre Ligita Silaraupa pastāsta, ka M. Lankupas atsūtīto vēstuli aprīļa beigās izskatījusi ZM komisija. Tā nolēmusi no prasībām svītrot noteikumu punktu “Kūtsmēslus neizkliedē laikposmā no 15. decembra līdz 1. martam”.
Ierobežojošais termiņš paliks spēkā jutīgajās vides teritorijās – lielo ūdens krātuvju tuvumā. Tāpat kā līdz šim, būs jāievēro, ka kūtsmēsli augsnē jāiestrādā 24, bet virca – 12 stundu laikā.

Noteikumu grozījumi iesniegti saskaņošanai MK. “Teorētiski tiem jau vajadzēja būt pieņemtiem,” atzīst L. Silaraupa un pēc informācijas precizēšanas pastāsta, ka procedūra virzās sekmīgi un ir nolemts tos virzīt pieņemšanai MK sēdē. L. Silaraupa cer, ka līdz 15. decembrim izmaiņas noteikumos likumdevējs akceptēs.

Pievieno komentāru

Durbes novadā