Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazie novadi veidos apvienību 6

Latvijas novadi, kuros iedzīvotāju skaits nepārsniedz piecus tūkstošus, nolēmuši veidot mazo novadu apvienību, lai kopīgi iestātos par savām interesēm.

Mazajām pašvaldībām nelielā iedzīvotāju skaita dēļ nav pieejama Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētās pilsētvides attīstības un vēl vairāku programmu nauda.

Bijušā Liepājas rajona teritorijā tikai trijos novados iedzīvotāju skaits pārsniedz piecus tūkstošus – Grobiņā, Priekulē un Aizputē. Durbes, Pāvilostas un Nīcas novadā ir nedaudz vairāk par trīs, bet Vaiņodes un Rucavas novadā – vairāk nekā divi tūkstoši iedzīvotāju.

“Prasīsim līdzvērtīgas tiesības startēt projektu konkursos un mainīt līdzekļu pieejamības nosacījumus,” saka Durbes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs.

“Esmu par,” apvienības izveidi atbalsta Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis. Viņš
arī norāda, ka šis ir īstais brīdis, lai ko mainītu valsts ierēdņu darbā, kuri ES regulu vēlamās prasības ietver sarežģītā sistēmā.  

“Domāju, ka mēs būtu tikai ieguvēji,” iestāšanos apvienībā atbalsta Rucavas novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Līga Stendze. "

Pāvilostas novada domes  priekšsēdētājs Uldis Kristapsons par šo jautājumu domāšot, kad saņems plašāku informāciju. Vaiņodes novada vadītājs, ZZS biedrs Visvaldis Jansons pauž nogaidošu nostāju.

Apvienība, iespējams, tiks dibināta nākamajā sanāksmē 23. februārī.  

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 28. janvāra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Oskars

Kāda jēga no tiem lielajiem novadiem?! Nekāda!

Priekules novads, vai tiešām Tur noris tik aktīva attīstība??? Padomājiet pirms dariet..

Es uzskatu ka mazākiem novadiem ir lielāka iespēja attīstīties, jo nauda tiek sadalīta vienlīdzīgi un arī projekti tiek visiem. Bet lielajiem? Tur galvenie ir Novada centri un chušss.

Mazie turas un ja vajag veidojiet sadarbību!

pirms 8 gadiem, 2011.01.28 15:01

Priekš visiem paj$%$

Hehe, lo.i, Vaiņode neko negaida, atšķirībā no pārējiem lielajiem novadiem, viņi dara un tas viss parādās praksē, taka, mazāk runājiet, bet vairāk dariet... :):)

pirms 8 gadiem, 2011.01.28 14:55

tas tā

Vaiņode kā vienmēr kaut ko gaida.Nu nebrauks jau tie Marsieši tik ātri ,vajadzēs jau kaut ko darīt arī pašiem...

pirms 8 gadiem, 2011.01.28 08:56

priede

Tad jau atkal atpakaļ uz rajoniem.Vienkārši novadu projekts izgāzies.

pirms 8 gadiem, 2011.01.28 08:53

suiti bez kādas apvienības prata panākt sev lielu buferi

pirms 8 gadiem, 2011.01.27 15:55

Durbes novadā