Latvijas lauksaimnieki ir vīlušies par EP piedāvājumu tiešmaksājumu izlīdzināšanai

Latvijas lauksaimnieku organizācijas pauž vilšanos par Eiropas Parlamenta (EP) priekšlikumu ES tiešmaksājumiem, iesakot noteikt 65 % no vidējā ES līmeņa.

Lai arī kopumā piedāvājums ir nedaudz uzlabojies un tas liecina, ka gan Zemkopības ministrijas, gan lauksaimnieku lobija pārstāvju darbs ir ticis novērtēts, lauksaimnieki negatavojas padoties un turpinās pārliecināt kolēģus visā Eiropā par iepriekš pausto prasību – vismaz 80% no vidējā ES līmeņa.

19. jūnijā EP Lauksaimniecības komitejā tiks oficiāli prezentēti EP sagatavotie priekšlikumi ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformai. EP Lauksaimniecības komitejas atbildīgais referents par KLP reformu, portugāļu sociālists Santošs sava likumdošanas ziņojuma projektā ierosina palielināt lauksaimniecības tiešmaksājumus Latvijai līdz 6 5% no ES vidējā 2017. gadā.
 
LOSP vadošā eksperte Ginta Jakobsone: „Mēs nevaram piekrist tādam piedāvājumam, kurā Latvijas lauksaimniekiem tiešmaksājumu līmenis uz 1 ha būtu aptuveni 65% no ES vidējā, turklāt tas ir tikai sākot no 2017.gada, līdz tam tiešmaksājumu līmenis uz 1 ha būs mazāks nekā šie 65%. Mums tikai sola un paredz pārejas periodu, tajā paša laikā, mūsu lauksaimnieki tiek apzināti izstumti no ES vienotā tirgus nevienlīdzīgu konkurences apstākļu un tiešmaksājumu dēļ.”

Latvijas lauksaimnieki turpina maijā aizsākto parakstu vākšanas akciju zem petīcijas, kuru jūnijā gatavojas iesniegt premjeram pirms došanās uz Eiropadomes sēdi 28. – 29. jūnijā Briselē. Zem petīcijas ir parakstījušies gandrīz 6000 Latvijas lauksaimnieki, un parakstu vākšana vēl turpinās līdz 18. jūnijam. Tāpat Baltijas lauksaimnieki ir gatavi doties un paust savu nostāju demonstrācijā Eiropadomes laikā 28. jūnijā.

Pievieno komentāru

Durbes novadā