Lankupa pārstāvēs zemniekus federācijā 2

Durbeniece Maija Lankupa ievēlēta Latvijas Zemnieku federācijas valdē, par tās priekšsēdētāju atkārtoti kļuvusi Agita Hauka.

8. martā Bīriņu pilī sanāca Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) 22. kopsapulce ar organizācijas valdes un priekšsēdētāja pārvēlēšanu, kas notiek ik pēc diviem gadiem. Uz otro termiņu par LZF vadītāju vienbalsīgi tika ievēlēta A. Hauka, par valdes locekļiem – Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, Zaiga Blaua no Limbažu Zemnieku biedrības, Agris Veide no Bauskas rajona lauksaimnieku apvienības, Linards Ligeris no Siguldas Pierīgas lauku uzņēmēju biedrība), Aina Golubeva no Preiļu rajona lauksaimnieku apvienības un Durbes novada lauku attīstības speciāliste M. Lankupa.

1990. gadā dibinātā LZF pārstāv 24 juridiskos un 93 individuālos biedrus, kopā – 5034 zemniekus. Atjaunotajā Liepājas nodaļā ir 25 biedri – gan bijušie, gan jaunpienācēji, stāsta M. Lankupa. "Kuri grib ietekmēt lauku politiku, tiem ir jāiestājas," viņa aicina. Pieteikuma anketas iestājai LZF var saņemt pie pagastu lauku attīstības speciālistiem vai M. Lankupas personīgi.

Kopsapulce pieņēma konceptuālu lēmumu atbalstīt zemnieku maksājumus savu interešu lobēšanai ES, katrai saimniecībai labprātīgi no viena hektāra, par kuru tiek saņemti tiešmaksājumi, īpašā kontā pārskaitot 50 santīmu.

Par savu uzdevumu LZF uzskata kopā domāt un rīkoties, lai palīdzētu lauksaimnieciskās ražošanas veicināšanā un lauku vides attīstībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

man patīk

Tas ir labi, jo Maija savu darbinu dara ar sirdi un dvēseli.

pirms 9 gadiem, 2012.03.16 13:57

Durbes novadā