Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LAD sāks vairāku atbalsta maksājumu avansu izmaksu

Sākot ar šodienu, Lauku atbalsta dienests (LAD) sāks izmaksāt vienotā platības maksājuma 50% avansu par 2014.gada iesniegumiem, kā arī 70% maksājuma izmaksu avansā par nelabvēlīgiem dabas apstākļiem teritorijās, kas nav kalnu teritorijas.

Vienotajam platības maksājumam var pieteikt ikvienu lauksaimniecības zemes hektāru, kas ir labā lauksaimniecības un vides stāvoklī. Minimālajai kopējai platībai ir jābūt vienam hektāram un viena lauka platībai - vismaz 0,3 hektāriem.

Savukārt no 1.novembra lauksaimnieki sāks saņemt 70% avansu par atbalstu bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai.

Maksājumus avansā saņems tie lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigtas nepieciešamās atbilstības nosacījumu pārbaudes.

Kā iepriekš norādīja Zemkopības ministrija, avansu izmaksa vēl līdz šā gada beigām saistīta ar nepieciešamību atvieglot finanšu grūtības, ko daļai Latvijas lauksaimnieku izraisījis Krievijas noteiktais produktu importa aizliegums.

Plašāka informācija par atbalstu izmaksu kārtību ir atrodama mājaslapā "www.lad.gov.lv".

Pievieno komentāru

Durbes novadā