Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konsultante: par jaunaudžu platībām zemes nodoklis nav jāmaksā 3

Pagājušajā gadā stājās spēkā izmaiņas zemes nodokļa aprēķināšanā, kas nosaka: neizmantotā lauksaimniecības zeme tiek aplikta ar divkāršu nodokli. Saņemot paziņojumu par nodokļa apmēru, nepatīkamu pārsteigumu var piedzīvot ne viens vien meža īpašnieks.

Bieži vien zeme, kura plānā uzrādīta kā ganības vai pļavas un kādreiz tāda arī bijusi, sen ir aizaugusi ar kokiem. Līdz šim šādām plāna un reālas situācijas neatbilstībām neviens īpašu uzmanību nepievērsa, bet jaunā nodokļu aprēķināšanas kārtība rosina šajā jomā ieviest skaidrību, norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Meža konsultāciju pakalpojumu centra Dienvidkurzemes nodaļas mežsaimniecības konsultante Alda Velvere.

“It sevišķi aktuāli finansiālā ziņā tas ir, ja ieaugušie kociņi ir jauni, jo par jaunaudžu platībām zemes nodoklis nav jāmaksā,” stāsta konsultante. Par jaunaudzēm uzskatāmas priežu un egļu audzes līdz 40 gadu vecumam, mīksto lapu koku audzes – līdz 20, bet baltalkšņu audzes – līdz 10 gadu vecumam.
Lai novērstu neatbilstības starp zemes plānu un stāvokli dabā, nepieciešams veikt izmaiņas datu bāzē.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" trešdienas numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

asDaPrezqu

Great , this is what I like the most :) wyszukiwarka mp3 Nice layout. Can you tell where you got that website layout from ? I'm ready to pay for it :)
_________________
wyszukiwarka mp3.eu/

pirms 7 gadiem, 2012.07.24 02:11

ShArkyGurlWY

That case is constantly bothering me. If anyone is able to answer that question, then I would be very grateful :) So what do you think ? What part of the eye receives the image and is connected to the brain by the optic nerve? Thank you very much for insightful response :)


__________________
xrumer backlinks

pirms 7 gadiem, 2012.03.30 00:31

Jānis

Reāli ir tā- ja esi aizaudzējis meliorētas platības un plānojumā šīs teritorijas paredzētas kā l/s izmantojamā zeme nevis meža audzes,tad, vari kaut izstiepties,nekāda skaidrības ieviešana neizdosies! Balstoties uz pieņemtajiem noteikumiem, pašvaldība atļauju zemes transformēšanai nedrīkst izsniegt,līdz ar to, nodomi mainīt zemes statusu,izkūp!

pirms 8 gadiem, 2011.01.26 11:59

Durbes novadā