Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā "Atdzimt no pelniem" uzslavas saņem arī mūsupuses sievietes 1

Trešdienas vakarā notika Sandras Kalnietes rīkotā konkursa "Atdzimt no pelniem" apbalvošanas ceremonija, kurā galveno balvu ieguva Vanda Krastiņa no Ilūkstes novada. Vanda Krastiņa ir vadītāja lauksaimniecības uzņēmumā "Griezes", kā arī ir viena no lauksaimniecības kooperatīva "Latvijas aita" dibinātājām. Konkursa galvenā laureāte balvā saņēma LVL 1000 un īpaši gatavoto piemiņas statuju, informē organizatori. Savukārt starp labākajām desmit ir arī mūsupuses sievietes - Zigrīda Manteja no Dunalkas pagasta un Evija Kopštāle no Durbes. E. Kopštāle gan uz pasākumu nebija ieradusies, bet tam par iemeslu ir priecīgs notikums - viņai piedzimusi meitiņa.

"Katra un ikviena no jums ir pelnījusi  atzinību par to darbu, ko darāt katru dienu. Tāpat atzinību ir pelnījušas daudzas citas Latvijas sievietes, kuras ikdienā pārvar savu trauslumu, lai atbalstītu savas ģimenes. Jūs esat Latvijas lepnums," uzrunājot balvai pieteiktās sievietes teica Kalniete.

Galvenās balvas ieguvēja Vanda Krastiņa pēc traģēdijas ģimenē pārcēlās uz dzīvi Latgales viensētā, kur izveidoja lauksaimniecības uzņēmumu un vēlāk arī apvienoja apkārtējos aitkopjus lauksaimniecības kooperatīvā "Latvijas aita". "Ar savu piemēru Vanda Krastiņa, kura pēc izglītības ir finansiste, pierāda, ka ir iespējams laukos radīt vietu, lai var saimniekot un pelnīt," uzskata Kalniete.

Konkursa apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kurš atzina, ka konkursa finālistu uzņēmība un gribasspēks ir paraugs pārējām Latvijas sievietēm. Ministru prezidents atzina, ka Latvijas sieviešu pieredze un spēja atrisināt vissarežģītākās situācijas, pelna patiesu apbrīnu.

Katra konkursa dalībniece arī saņēma dāvanā žurnāla "Kapitāls" abonementu un grāmatu "Kā latvieši NATO cimdus adīja", ko sievietēm dāvāja Latvijas Lauku sieviešu apvienība.

Sandra Kalniete konkursu "Atdzimt no pelniem" organizē sadarbībā ar biedrību "Līdere", bet konkursa informatīvais atbalstītājs ir žurnāls "Kapitāls". Konkurss tika iedibināts 2010. gadā un par pirmo galvenās balvas ieguvēju kļuva  SIA "Aglonas maize" dibinātāja un vadītāja Vija Ancāne.

Šogad konkursa žūrijā bez Sandras Kalnietes darbojas arī Aiva Vīksna (biedrības "Līdere" valdes priekšsēdētāja) Pēteris Strautiņš (DNB bankas ekonomists), Santa Anča (izdevniecības "Žurnāls Santa" galvenā redaktore), Andris Jaunsleinis (Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis), Rasma Freimane (Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja), Agita Hauka (Iecavas sieviešu kluba "Liepas" valdes priekšsēdētāja), Inese Haite (biedrības "Uzņēmīgo sieviešu klubs SENTIO valdes priekšsēdētāja), Dace Salmane (žurnāla "Kapitāls" mārketinga daļas vadītāja) un Ingrīda Blūma (SIA "i-bloom" valdes locekle).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Durbes novadā