Kompānija "Scandlines" nākamnedēļ plāno sākt kravas un pasažieru prāmju kustību starp Liepāju un Travemindi

Vācijas un Dānijas kompānija "Scandlines" 27.aprīlī plāno sākt kravas un pasažieru prāmju kustību starp Liepāju un Travemindi Vācijā, aģentūrai BNS apstiprināja "Scandlines" pārstāvis Latvijā Oskars Osis.

Līdz ar to "Scandlines" prāmji uz Travemindi kursēs gan no Ventspils, gan Liepājas ostām.

Starp Liepāju, Ventspili un Travemindi prāmji "Kaunas" un "Urd" kursēšot divas reizes nedēļā. No Liepājas ostas tie aties ceturtdien un svētdien. Savukārt no Ventspils prāmji kursēs otrdien un piektdien.

Iepriekš prāmju kustību starp Liepāju un Travemindi plānoja atsākt kompānija "Ave Line". Taču tai neizdevās panākt vienošanos ar Liepājas ostas stividorkompāniju "Terrabalt" par sadarbību prāmja apkalpošanā. Tāpēc kopš pagājušās nedēļas nogales "Ave Line" testa režīmā sākusi kravas un pasažieru prāmja kustību starp Rīgu un Travemindi.

"Scandlines" jau pirms vairākiem gadiem organizēja prāmju satiksmi starp Liepāju, Rostoku (Vāciju) un Karlshamnu (Zviedriju), bet 2006.gadā prāmju kustību no Liepājas ostas pārcēla uz Ventspili.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde šomēnes, izvērtējot situāciju ar ro-ro kravu pārvadājumiem Baltijas jūras reģionā un lai veicinātu prāmju satiksmi Liepājas ostā, nolēma piešķirt speciālo ostas maksas atlaidi prāmjiem.

Pievieno komentāru

Durbes novadā