Kartupeļu talka pulcē radus

Maisu rinda, bumbuļiem pilnas kartupeļu vagas un kupls to lasītāju pulks šonedēļ bija vērojams Durbes novadā.

“Ir redzēta lielāka raža, bet priekš šī gada ir laba diezgan,” trešdien novāktos kartupeļus novērtēja ZS “Buki” “vecā” saimniece Vija Sprice. Bumbuļi bojājušies tajās lauka vietās, kur ūdens stāvējis vagās, bet pārējiem līdzējusi miglošana pret lakstu puve. Mitrā laika dēļ to nevarējuši izdarīt atkārtoti.

Saimniece stāsta, ka agrāk kartupeļus audzējuši septiņu astoņu hektāru platībā. Iepriekšējos divus gadus bijusi nosacīta neraža, tāpēc šogad tie iestādīti tikai 0,8 hektāru platībā. “Bukos” stādot tikai sertificētu sēklu, un tas atmaksājoties. Piemēram, "Sante" pirkta Ādažos un pierādījusi, ka ir viena no piemērotākajām šķirnēm, kas dēstāma māla augsnē. Stādīta arī "Laura" un "Red Barons".

“Ja kartupeļi ir labas kvalitātes, nekad nav bijusi problēma ar realizāciju,” teic saimniece. Tai Spričiem esot sava niša. Saimniecībai ienākumus dodot arī ābeļdārzs, bet labība gan šogad būšot “labi, ja pa nullēm”.

V. Sprice pastāsta, ka pēc dēla apprecēšanās radu pulks paplašinājies, un viņš tos saaicinājis talkā. Otrs dēls, izmantojot saulaino laiku, devies art. No sešiem bērniem bagātās ģimenes lauksaimniecībā strādāt palicis tikai viens, bet talka esot viena no reizēm, kad viņi ierodas vecāku ligzdā. Viena no meitām atbraukusi atvaļinājumā no Norvēģijas.

Galīgo ražas vērtējumu saimniece vēl nesniedz: “Noliks pēcbriedē un tad redzēs, kas būs galā.”

Pievieno komentāru

Durbes novadā