Karstajā vasarā mežs dedzis mazāk

No 26. septembra tiek atcelts ugunsnedrošais periods visā valsts teritorijā. Šovasar uguns postījumu nav daudz.

2010. gada meža ugunsnedrošajā laikposmā, kas sākās 28. aprīlī, Valsts meža dienesta (VMD) darbinieki nodzēsuši 316 meža ugunsgrēkus, liecina VMD apkopotā informācija. Kopumā uguns skārusi 104 hektārus, to skaitā 78 hektārus meža. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tas ir gandrīz divas ar pusi reizes mazāk, kad dzēsti 882 ugunsgrēki un uguns skāra 455 hektārus meža.

VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Edijs Leišavnieks salīdzinoši nelielo meža ugunsgrēku skaitu skaidro ar to, ka šā gada vasarā laika apstākļi nav veicinājuši meža degšanu. Lai gan bija ļoti silts, pietiekoši bieži arī lija, un mežs bijis samērā mitrs.

Savukārt Meža konsultāciju pakalpojumu centra Dienvidkurzemes nodaļas vadītājs Uldis Šēnbergs spriež, ka karstajā laikā cilvēki daudz mazāk devušies atpūsties mežā, ar to mazinot draudus izcelties paviršības radītai ugunsnelaimei.  

Šogad visvairāk meža ugunsgrēku ir bijis Dienvidlatgales virsmežniecības teritorijā – 98, kur kopējā izdegusī platība ir 13,4 hektāri. Dienvidkurzemes virsmežniecībā reģistrēti 12 meža ugunsgrēki.

Neskatoties uz ugunsnedrošā laikposma beigšanos, VMD speciālisti atgādina vairākas prasības. Mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus un ciršanas atlikumus. Kurināt ugunskuru nedrīkst tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem un vietās, kur kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

Pievieno komentāru

Durbes novadā