Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalniete tiksies ar "Durbes grauds" un "Dzēse" zemniekiem 3

Atsaucoties Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) uzaicinājumam, Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete, piektdien, 14. februārī, dosies uz Kurzemi, lai tiktos ar lielāko tās puses lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību „Durbes grauds” un „Dzēse” zemniekiem, informē LLKA sabiedrisko attiecību konsultante Sabīne Puķe.

Vizītes laikā Sandra Kalniete apmeklēs LPKS „Durbes grauds” graudu pirmapstrādes kompleksu un Lieģu kultūras namā tiksies ar abu kooperatīvu zemniekiem. Tikšanās reizē S.Kalniete skaidros Eiropas Parlamenta pieņemtos lēmumus par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu un ES budžetu 2014.-2020.gadam, to skaitā ES tiešmaksājumu palielinājumu. Kā zināms, šajā plānošanas periodā Latvija lauksaimniecībai un lauku attīstībai saņems par vienu miljardu eiro vairāk kā iepriekšējos septiņos gados. „Dzēse” un „Durbes grauds” zemnieki bija arī vieni no aktīvākajiem LLKA veidotās ES tiešmaksājumu kampaņas ziedotājiem. Kā norādījusi S.Kalniete, arī KLP reforma akcentē nepieciešamību sniegt atbalstu tieši zemnieku kooperatīviem, jo to ietvaros zemniekiem ir daudz lielākas iespējas sasniegt vairāk.

LPKS „Durbes grauds” dibināta 2003.gadā, un šobrīd apvieno 150 biedrus Dienvidkurzemē. LPKS saviem biedriem sniedz pakalpojumus graudu un rapša pirmapstrādē un realizācijā tirgū, ražošanas izejvielu sagādē, sniedz konsultācijas agronomijas jautājumos, rīko izglītojošus pasākumus, kā arī sniedz graudu kvalitātes laboratorijas pakalpojumus. 2013.gadu uzņēmums noslēdza ar apgrozījumu 8.12 miljonu EUR apmērā, pieņemot realizācijai 30 000 t graudus.

PKS „Dzēse” izveidota 1997.gadā, un šobrīd apvieno 274 biedrus. „Dzēse” atrodas Durbes novadā, un ir viens no trim Latvijas zemniekiem piederošās piena rūpnīcas „Latvijas Piens” dibinātājiem, kur arī tiek realizēts pamatā viss no zemnieku saimniecībām savāktais piens. PKS zemniekiem palīdz nodrošināt visu, kas nepieciešams piena lopkopības veiksmīgai darbībai - barības sagatavošana, piena savākšana, transportēšana un realizācija. „Dzēse” ir izveidojusi arī savu kredītsabiedrību, kura atbalsta zemniekus finansiāli. 2013.gadā „Dzēse” apgrozījums bija 6.4 miljoni EUR.

Tikšanās ar Sandru Kalnieti notiks piektdien, 14.februārī plkst. 11:00, Durbes novada Lieģu kultūras namā, Parka ielā 2, Lieģos, Tadaiķu pagastā, Durbes novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

grauds

Nevem, ja nav ko teikt par Kalnieti un neko nesaproti !!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.02.13 19:45

Durbes novadā