Jūras ērgļu ligzdas tuvumā parādījušies divi citi šīs sugas putni 4

Pēdējo dienu laikā Kurzemē esošajai jūras ērgļu ligzdai tuvumā parādījušies divi citi šīs sugas putni, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Ar tiešsaistes kameru nofilmētajā videomateriālā redzams, kā eglei, kurā ievīta ligzda, pietuvojas cits jūras ērglis, kam šī ligzda "nepieder", savukārt ligzdas saimnieks nelūgto viesi cenšas aizdzīt.

Jau iepriekš kāds svešs ērglis vairākas reizes pārlidojis ligzdu, kā arī to apraudzīt ieradušies citu sugu putni - kraukļi, kas centušies nozagt zariņus, iespējams, savu ligzdu būvniecībai.

Paši ligzdas saimnieki savā mājoklī uzturas neregulāri. Ligzdas vainags tiek papildināts ar zariem un zāles kumšķiem. Ornitologi prognozē, ka pirmās olas ligzdā varētu parādīties marta vidū.

Jau ziņots, ka šogad ir sākta video tiešraide no pērn atklātās jūras ērgļu ligzdas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija uzieta tikai pagājušajā gadā. Pērn šim ērgļu pārim ligzdošanas sezona bijusi veiksmīga - tā bija viena no četrām zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

.........

kur ir video? Rakstat ka redzams, bet nekā

pirms 6 gadiem, 2015.03.02 14:16

Rekurzeme

Video ir zemāk, skatiet tagad lūdzu!

pirms 6 gadiem, 2015.03.02 14:25

...........

Paldies!

pirms 6 gadiem, 2015.03.02 14:40

nb

18.03.15 Olu apēda kāda vārna kad ligzda tika atstāta bez uzraudzibas.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 08:50

Durbē