Izsludina konkursus par pusdienu kastīti

Mainoties skolēnu un studentu ēšanas paradumiem, augļkopji cer tos ietekmēt ar radošu aktivitāšu palīdzību.

“Latvijā lēnām ienāk tendence, ka skolēni no mājām ņem līdzi pusdienu kastīti. Savukārt studenti savas aizņemtības un finansiālo apsvērumu dēļ arī ne vienmēr izvēlas veselīgu un sabalansētu uzturu,” stāsta Latvijas augļkopju asociācijas projektu vadītāja Līga Bērziņa.

Lai mudinātu šīs auditorijas izvērtēt savus pusdienu ēšanas paradumus un ēst veselīgāk, asociācija jau otro gadu izsludina konkursus.

Skolēnu konkursā “Paņem līdzi pusdienas!” 1. – 12. klases audzēkņi tiek aicināti līdz 10. novembrim izveidot savu pusdienu kastītes recepti, kurā ir iekļauti arī svaigi augļi un ogas. Labāko darbu autori piedalīsies “Gardēžu dienā” ar Latvijas atraktīvākajiem pavāriem, augļu grozus un citas balvas.

Savukārt studentiem tiek izsludināts animētas filmas skices vai scenārija konkurss par svaigu augļu un ogu lietošanas svarīgumu uzturā “Kas notiek Tavā šķīvī?”. Idejas jāiesniedz līdz 5. novembrim.

Konkursa labāko darbu autori tiks aicināti īstenot savas idejas dzīvē meistarklasē “Augļi un ogas multimedijos”, ko vadīs kinorežisors, operators un mākslinieks Edmunds Jansons. Viņi mācīsies, kā ogas un augļus parādīt animētā filmā.

Sīkāka informācija atrodam mājaslapā www.augliveselibai.lv.

Pievieno komentāru

Durbes novadā