Izjūt vēstures smagumu 2

Pieskarties īstām arheoloģiskām vērtībām, izmēģināt savos plecos bruņu kreklu smagumu un ieroču precizitāti varēja skolēni no dažādām rajona skolām.

Liepājas muzejs otrdien rīkoja izbraukuma brīvdabas sarīkojumu skolēniem, kuri parādījuši vislabākās zināšanas un guvuši atzinību skolās rīkotajos konkursos par Latvijas vēsturi. 

“Sarīkojums notiek projekta “Tu esi Latvija” laikā un ir konkursa “Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī” noslēgums,” zina teikt muzeja speciāliste Kristīne Circene.

Durbes pilskalnā tika ierīkotas radošās darbnīcas, kur varēja piemērīt bruņas un apgūt seno kaujas mākslu. Šaut ar loku un arbaletu skolēniem pamācīja speciālisti no SIA “Niedru lija”. Veiklību un spēku pārbaudīt varēja arī stafetēs un tādos neparastos pārbaudījumos kā kāpostu ciršana ar aizsietām acīm un zobenu, lēkšana bruņukreklos ar kartupeļu maisiem un virves vilkšana.

Muzikālo priekšnesumu, seno cīņu rekonstrukcijas un seno amatu apgūšanu nodrošināja apvienības “Vilkači”, “Ugunszīme” un “Niedru lija”, radošās darbnīcas – Liepājas muzeja speciālisti un māksliniece Dace Lanka. Senatnes darbnīcu vadīja Durbes skolotājs, novadpētnieks Reinis Bahs.

Interesanti bija aplūkot senlietas no Liepājas muzeja krājuma, tās arheologs Pēteris Stepiņš ieguvis arheoloģiskajos izrakumos Durbes Dīru senkapos. Tā, visticamāk, ir vieta, kur apbedīti arī 1260. gada 13. jūlijā Durbes kaujā kritušie kuršu karavīri.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Reinis

Arī folkloras un seno cīņu kopai Vilkači bija patīkami tur atrasties un darboties. Vairāk par kopu var uzzināt www.vilkatis.lv

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 14:03

durbenieks

Ļoti vērtīgs pasākums. paldies organizētājiem

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 11:41

Durbes novadā