Iegādātā zemes gabalā neaudzē kartupeļus, bet stāda parku

Maijas Jerumanes veikumu apskatīt rosina Vecpils pagasta padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bite. Viņas veidotais piemājas parks ir pagasta centra rota.

Maijas ģimene “līvānietē” “Cielavas” dzīvo 21 gadu un pirms trīs gadiem pieņēmusi kāda īpašnieka piedāvājumu pirkt līdzās esošo zemes gabalu.

Kārto pēc krāsas un formas
“Šeit bija aparts lauks. Kas te tagad redzams, iestādīts pašu rokām,” stāsta saimniece. “Gribas, lai pie mājas ir arī skatāma vieta,” viņa atbild uz jautājumu, kāpēc tajā nav audzēti, piemēram, kartupeļi. “Maniem vecākiem mājas vienmēr bija koptas, un man tas vienkārši šķiet normāli.”

Parku Maija veido ar domu, lai tas būtu skatāms no jebkuras vietas un visos gadalaikos. “Dzeltenais plūškoks tāds ir visu gadu uz zaļā dzīvžoga fona. Aivas pavasarī zied koši rozā, tūjas visu gadu zaļas. Šis krūms dzelteniem ziediem izceļas uz citu fona,” saimniece skaidro augu salikumu pēc krāsas.

Maija pēc izglītības ir dārzniece un zina, cik liels katrs augs izaugs, tāpēc stāda ar aprēķinu, lai tie viens otru nenosegtu. Sarkanais ozols – tas būs pāri visam, viņa teic par vēl mazo kociņu.
Stādīts arī, ņemto vērā katras vietas augsnes īpatnības. Māla kalnā neaugs vītoli, tiem vieta ir ielejā.

Pļauj sešas stundas
“Šis ir skelets, kam katru gadu kaut kas nāk klāt,” Maija raksturo paveikto. Kazaku kadiķis, čūskegle, dzeltenā īve ir tikai daži no jau iestādītajiem augiem. “Man patīk, lai ir plašums arī,” tāpēc augi izvietoti grupās. Zālāju starp tām appļauj aptuveni reizi desmit dienās, ja mitrāks – tad biežāk. Ar traktoriņu tas prasot sešu stundu, ja zāle garāka – astoņu stundu darbu. Vasarās ar to darbojoties jaunākais dēls.

Augu apdobes tiek uzraktas, mēsli jau savesti parka malā un tiks katram krūmiņam. Pie tam aprakšana saglabājot mitrumu to saknēm. 

Saimniece atzīst, ka parka veidošanā tiek ieguldīts liels darbs, bet “tas ir acij tīkami un patīkami”.

Pievieno komentāru

Durbes novadā