Ideja + nauda = dzīves kvalitāte 4

Sestdien, 18. decembrī, Lieģu kultūras namā sanāca konference "LEADER iniciatīva – dzīves kvalitātes uzlabošana cilvēkiem laukos”, kas rezumēja četros gados paveikto. Dalībnieku skaits – aptuveni 150 – pārsteidza pat organizatorus. “Mēs visi gribam, lai lauki attīstītos,” lielo ieinteresētību atklāja biedrības “Liepājas rajona partnerība” padomes priekšsēdētāja Anda Veidele.

“Ideja bez naudas nav nekas,” pauž partnerības padomes locekle Anna Viņķele. Izstrādātās stratēģijas īstenošanai partnerība saņēma 695 156 latus un izsludināja divas projektu pieteikšanas kārtas, informē tās koordinatore Inita Ate. Pirmajā kārtā iesniegts 21 projekts: trīs no pašvaldībām, 18 no biedrībām un nodibinājumiem. Atbalstu guva 13 projekti, un daļa jau sekmīgi realizēti.

Konferencē savu veikumu prezentē veiksmīgākās biedrības – “Kodols” no Kazdangas, “Papes Dabas parka fonds”, “Kalētu vietējās iniciatīvas grupa”, “Sarkanais Krusts” un tūrisma klubs “Oga” no Grobiņas, “Zilais lakatiņš” no Priekules, jauniešu “Next” no Aizputes.

Otrajā kārtā no 49 pieteikumiem (četri no pašvaldībām, 45 no biedrībām) apstiprināti 22, un vairākiem labiem projektiem finansējuma pietrūcis.

I. Ate secina, ka joprojām nav sarosījušies mazie uzņēmēji, taču parādījušās iepriekš nebijušas iniciatīvas. Piemēram, tērpu iegāde deju kolektīvam, dzintara apstrādes iekārtu iegāde, teritorijas iekārtošana reitterapijai.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 20. decembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dejotājs

Tikai tās pauzes varēja būt īsākas deju laikā un tās dziesmas tik ļoti neatkārtoties.Pārējais viss OK!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 18:17

www.

Ļoti jauks un interesants pasākums. Nebija garlaicīgi nevienu mirkli. Tādēļ arī cilvēki bija līdz pašām beigām. Paldies organizatoriem, it īpaši Initai!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 10:15

gramatika

kas ir "Sarkanais Krusts" no Grobiņas - kāda jauna avīze vai žurnāls? Vai tomēr tā ir Latvijas Sarkanā krusta Grobiņas nodaļa? :)))

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 17:48

eirokomsiārs

Pirts pa pliko pa Eiropas naudu pēc tam arī bija? Tradīcijas nevajag aizmirst. :)

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 15:53

Durbes novadā