Gūst panākumus aršanas sacensībās 1

Smagā, pielijušā zemē uzņēmuma «Lielvircava agro» Braču laukā ceturtdien aršanas sacensībās spēkiem mērojās zemnieki un četru profesionālo vidusskolu audzēkņi, kas bija sabraukuši no visiem Latvijas novadiem. Sacensībās uzvarēja Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma arāji.

Smaidi, rosība, pirmsstarta uztraukums raksturoja gaisotni, kas valdīja Vircavas upes krastā pie septiņdesmit hektāru lielā Braču lauka. Ar 27 traktoriem un arkliem uz tā savu prasmi rādīja pasākuma dalībnieki. Žūrija paveikto vērtēja pēc 14 kritērijiem – tika ņemts vērā, vai augsne ir nogriezta vienmērīgi, vai arumā nav spraugu, vai neatšķiras vagu augstumi, kā arī citas amata meistarības zīmes.

Uzvarētāji Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma komanda balvā saņēma divkorpusu sporta arklu, ko ziedojis lauksaimnieku kooperatīvs «Latraps». Sacensību dalībnieki «Lielvircava agro» mehanizatori Igors Djakonovs un Eduards Čerepko saņēma apliecinājumu par meistara titulu.

Jau pa gabalu bija labi pamanāms kurzemnieces Madaras Leimantes krāsainiem baloniem rotātais traktors. Viņa stāsta, ka ar traktoru strādā tēva saimniecībā Durbes pusē un arāju sacensībās Lielvircavas laukos piedalās otro reizi. Viņa ieguva pirmo vietu uzņēmumu konkurencē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Durbes novadā