Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatu lasīšanas kāre, iedzīvotāju skaitam sarūkot, nemazinās, vēro Lieģu bibliotēkas vadītāja Agita Stase

Durbes novada Lieģu bibliotēkas vadītāja Agita Stase secinājusi, ka bibliotēkā nedaudz samazinājies lasītāju skaits, taču tas nenozīmē, ka lasāmvielai pieprasījums mazinājies. Tieši otrādi. “Vienam lasītājam izsniedzu vairāk grāmatu un žurnālu – viņš paņem lasāmvielu visai ģimenei, kurā var būt vairāk cilvēku,” norāda bibliotekāre.

Lieģos pēdējos gados, pēc bibliotekāres vērojumiem, iedzīvotāju skaits pat esot pieaudzis. Uz apdzīvoto vietu, kas ir Durbes novada administratīvais centrs un atrodas divus kilometrus no pilsētiņas, pārcēlušās uz dzīvi vairākas jaunās ģimenes. “Tie, kuri lasa, ņem vairāk grāmatu un žurnālu. Turklāt bibliotēkai ir palielinājies budžets grāmatu iegādei – varu nopirkt pēc iespējas vairāk jaunumu, praktiski varu piedāvāt visu, ko lasītājs vēlas,” stāsta A. Stase.

Lieģenieki iecienījuši lasīt kriminālromānus, kā arī grāmatas, kas izdotas turpinājumos.

Plašāk par Lieģu bibliotēku lasiet "Kursas Laika" 28. marta numurā!

Pievieno komentāru

Durbes novadā